SunExpress, çevreci ve en genç uçuş filosunu kuruyor

 

SunExpress’in CEO'su Jens Bischof, Avrupa'nın en çevreci ve en genç uçuş filosunu kurma yönünde çalışma yürüttüklerini açıkladı.

11.04.2018
Yazı Boyutu:  
Türk Hava Yolları  (THY) ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Genel Müdürü ve CEO'su Jens Bischof, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) düzenlendiği Çarşamba Toplantısı’nda dernek üyelerii ve basın mensupları ile İzmir’de bir araya geldi.

İzmir'deki diğer iş örgütlerinden BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, ESİAD Başkanı Fadıl Sivri, EGİKAD Başkanı Nilhan Antitoros'u da konuk olarak katıldığı toplantıda,  Jens Bischof, 2018 yaz sezonunda İzmir-Lyon (Fransa) uçuşlarının da başlayacağı açıklarken, bu turizm sezonunda Almanya'dan 3 milyon turisti ağırlıklı olarak Antalya olmak üzere Türkiye'ye getireceklerini  söyledi.

Türkiye'ye ençok turist getiren havayolu şirketi oldukmlarını anlatan Bischof “Turizm bizim ana iş kolumuz. Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de hem fiyat hem de kalite olarak en iyi değerde hizmet veren leisure (tatil) havayoluyuz. 2017 yılında İzmir’e gelen toplam 2.4 milyon dış hat yolcusunun 1.3 milyonunu, SunExpress olarak biz taşıdık. Bu, bizim açık ara İzmir’in ana taşıyıcısı olduğumuzu gösteriyor” dedi.

AVRUPA'NIN EN GENÇ VE EN ÇEVRECİ HAVAYOLU ŞİRKETİYİZ

Şu anda Sun Express'in 64'ü boeing, 6'sı Airbus olmak  üzere 70 uçaklı filoya sahip olduklarını ve geçen yıl iiç ve dıq hatlarda toplam 8.8 milyon, bu yıl ise 10 milyon yolcu taşımayı planladıklarını anlatan  Jens Bischof, ellerindeki uçaklardan 19'unu THY'nin diğer şirketi Anadolu Jet'e, 7 uçağı da  Lufthansa'ya kiraladıklarını  ifade etti.

"YEREL DESTİNASYONLARDA YAPAY ZEKADAN YARARLANIYORUZ"

Genel Müdür Jens Bischof, bu uçakların yerine Avrupa'nın en genç ve çevreci filosunu oluşturmak için çalıştıklarını kaydederek, "Almakta olduğumuz yeni uçaklar, az gürültülü ve daha az karbon ayak izi bırakıyor' dedi. Bischof, teknolojik yenilenmeye de büyük önem verdiklerini  ifade ederek, yerel hatlarda uçakların kullanılmasında "yapay zeka"dan da yararlandıklarını sözlerine ekledi. (KAZETE)

Üye OlÜye Girişi