Sütü biten annenin bebeğini hostes emzirdi

 

Filipinler Havayolları'na bağlı PAL Express'te görevli bir hostes, uçakta maması kalmadığı için ağlayan bir aylık bir bebeği emzirdi.

09.11.2018
Yazı Boyutu:  
9 ay önce doğum yapan 24 yaşındaki Patrisha Organo, yolcunun bebeğini emzirme fotoğrafını Facebook'ta paylaştı.

Organo, büyük ilgi gören paylaşımında iç hat seferi sırasında bebeği ağlayan anneye giderek yardım önerdiğini yazdı.

Anne, 9 saattir havaalanında oldukları için bebeğin mamasının bittiğini söyledi. Uçakta bebek maması ya da formül süt olmadığı fark edilince Organo, bebeği emzirmeyi önerdi. Anne de bu teklifi kabul etti.

Jade adlı bir kızı olan Organo, "Bir yabancının bebeğini emzirdim" başlıklı mesajında "Bebek çok acıkmıştı. Onu emzirirken annesinin gözlerindeki mutluluğu gördüm. Bebeği, uyuyuncaya kadar emzirdim" dedi.

Organo, mesajını "Tanrım, verdiğin ana sütü nimeti için teşekkürler" diye bitirdi.

Organo'nun facebook sayfasında yayımladığı mesajın orjinali ve Türkçe Çevrisi şöyle

I BREASTFED A STRANGER’S BABY INFLIGHT

Yesteday, I was scheduled for a check flight to be qualified as a Cabin Crew Evaluator. I thought that this flight’s gonna be so special as this is a big step on my flying career.

Everything went smoothly until after take off, I heard an infant’s cry, a cry that will make you want to do anything to help. I approached the mother and asked if everything’s okay, I tried to tell her to feed her hungry child. Teary-eyed, she told me that she ran out of formula milk. Passengers started looking and staring at the tiny, fragile crying infant.

I felt a pinch in my heart. There’s no formula milk onboard. I thought to myself, there’s only one thing I could offer and that’s my own milk. And so I offered.

Ms. Sheryl Villaflor, Line Administator on my flight, immediately assisted the mother to the galley where I breastfed the baby. The baby started rooting, she was so hungry.

I saw the relief on her mother’s eyes. I continued to feed the baby until she fell asleep . I escorted her back to her seat and just before I left, the mother sincerely thanked me.

I was right, the flight’s gonna be special, so special not only because I got qualified as an Evaluator but I got to help.

I breastfed a stranger’s baby inflight.

Thank you, Lord for the gift of mother’s milk.

Patrisha Organo
Flight Attendant/Breastfeeding Advocate

Bir yabancının bebeğini emzirdi yaşadık

Dün, kabin ekibi değerlendirmeci olarak nitelikli olmak için bir çek uçuşu planlandı. Bu uçuş çok özel olacak diye düşündüm. Bu benim uçan kariyerim için büyük bir adım.

Her şey sorunsuz kadar sorunsuz geçti, bir bebek çığlığı duydum, bir ağlama, yardım etmek için her şeyi yapmak istediğini. Anneye yaklaşıp her şey yolunda mı diye sordum, aç çocuğunu kaynağı anlatmaya çalıştım. Ağlamaklı gözlü, bana mama sütünden kaçtığını söyledi. Yolcular minik, kırılgan ağlayan bebeğe bakmaya ve bakmaya başladı.

Kalbimde bir tutam hissettim. Gemide mama sütü yok. Kendi kendime düşündüm, teklif tek bir şey var ve o da kendi sütüm. Ve Ben de teklif ettim.

Bayan Sheryl Villaflor, hattı hat administator, hemen anneye bebeği emzirdi mutfağa yardım etti. Bebek kök başladı, çok aç kaldı.

Annesinin gözlerindeki yardım gördüm. Uyuyana kadar bebeği beslemek için devam ettim. Onun koltuğuna kadar eşlik ettim ve gitmeden hemen önce anne bana içtenlikle teşekkür etti.

Ben haklıydın, uçuş özel olacak, o kadar özel ki sadece değerlendirmeci olarak nitelikli olduğum için değil, yardım etmek zorunda kaldım.

Bir yabancının bebek yaşadık emzirdi.

Teşekkürler Allah'ım anne sütü hediyesi için.

Patrisha Organo
Uçuş görevlisi / emzirme savunucusu


Üye OlÜye Girişi