'Suudi Arabistan ılımlı İslam'a dönüyor'

 

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz el Suud, ülkelerinin 'ılımlı İslam’a döndüğünü' belirterek, 'aşırıcılığı' yakında yok edeceklerini söyledi.

25.10.2017
Yazı Boyutu:  
Başkent Riyad'da yapılan bir ekonomik içerikli konferanstaki panelde konuşan Prens Selman " Önceden olduğumuz hale dönüyoruz. Tüm dinlere ve Dünya'ya açık olan ılımlı bir İslam ülkesine" ifadelerini kullandı.

Suuri Velihat Prensi Salman

'AŞIRICILIĞI ÇOK YAKINDA SONLANDIRACAĞIZ'

Veliaht Prens Selman sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Hayatımızın gelecekteki 30 yılını yıkıcı fikirlerle uğraşarak geçirmeyeceğiz. Onları bugün yok edeceğiz. Aşırıcılığı çok yakında sonlandıracağız."

Suudi arabistan Prensi konferansta açıkladı

Sputnik'in haberine göre, Bin Selman babası Kral Selman tarafından bu yılın başında Veliaht Prens olarak belirlenmişti. Veliaht Prens ülkedeki birçok kişi tarafından Vahabizmle yönetilen ülkenin modern yüzü olarak görülüyor. 32 yaşındaki prens ayrıca Suudi Arabistan'ın '2030 Vizyonu' adlı petrole olan bağımlılığı kesme amaçlı uzun vadeli ekonomik planının itici gücü olarak görülüyor.

500 MİLYAR DOLARLIK PROJE: DÜNYANIN EN YENİLİKÇİ ŞEHRİ İNŞA EDİLECEK

Suudi Velihat Prensi, Türkiye'yi örnek gsöterdi

Öte yandan Prens Selman, 500 milyar dolarlık 'NEOM' adlı projeyi tanıtarak inovasyon ve ticaret şehri inşa edeceklerini duyurdu. Başkent Riyad’daki ‘Future Investment Initiative’ forumunda sunulan yeni projenin metninde, “Suudi Arabistan, 2030 kalkınma stratejisi kapsamında, Neom yeni nesil küresel şehri inşa edecek. Bu inovasyon hub’ı, medeniyetlerin kesiştiği küresel merkez olacak” dendi.

Ürdün ve Mısır ile bağlanacak bağımsız bir iş ve endüstri alanı olan NEOM'un 26.500 kilometre karelik bir alana yayılacağı açıklandı. Ülke yönetimine göre Neom, Arap ülkeleri ile Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika’yı ekonomik olarak birbirine bağlayacak.

YARI ÖZERK ADA PROJESİNDE 'ÖRTÜNME ZORUNLULUĞU' KALKABİLİR

Salman, "Vizyon 2030" kapsamında Kızıldeniz'de 50 ada ve koyda lüks turizm merkezleri kurmayı planlıyor.  Lüks turizm bölgelerinde, ülkede kadınlara yönelik örtünme zorunluluğunun kaldırılabileceği iddia edildi.


 
...Üye OlÜye Girişi