Taciz var, delil de var ama tutuklama yok

 

Elekrik sayaçlarını kontrol bahanesiyle girdiği evde kadına cinsel saldırıda bulunan enerji dağıtım firması çalışanını mahkeme serbest bıraktı.

13.09.2017
Yazı Boyutu:  
İstanbul’da elektrik sayaçlarını kontrol etme bahanesiyle evine girdiği kadına cinsel saldırı girişiminde bulunup, tacize maruz bırakan O.Ü.  mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Ardından kadını tehdit etmeye başladığı için gözaltına alınan erkek mahkemece yeniden serbest bırakıldı.
İstanbul’da bir enerji dağıtım firmasında çalışan 24 yaşındaki O.Ü. 22 Nisan 2017 tarihinde kaçak elektrik tespiti için Ataşehir’de bir eve gitti. Evde bulunan kadın, O.Ü.’yü içeri almak istemedi ancak erkek doldurulması gereken evraklar olduğunu bahane ederek içeri girdi. Kadını taciz etmeye başlayan erkek cinsel saldırı girişiminde bulundu. Kadının saldırıya direnmesinin ardından O.Ü. mastürbasyon yapıp evi terk etti.
Polisi arayan kadın saldırganın, “Sakin ol bir şey olmayacak. Gel seninle cinsel birliktelik yaşayalım. Ne olur sana yalvarıyorum. Yapalım sonra çıkıp gideceğim” dediğini söyledi.
Delil var ama tutuklama yok
Gazete Karınca’da yer alan haberde tacize maruz kalan kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan O.Ü, ‘cinsel saldırı, konut dokunulmazlığını ihlal ve kasten yaralama’ suçlarından mahkemeye sevk edildi. Enerji firmasında çalıştığını ve sayaçları kontrol etmek için binaya girdiğini kabul eden O.Ü., “Görüşmemiz tamamen kapı ağzında oldu. Suçlamayı kabul etmiyorum” diyerek kendini savundu. O.Ü.’nün mastürbasyon yaptığı halıda yapılan inceleme sonucu, burada bulunan meni örneklerinin O.Ü.’ye ait olduğu belirtildi. Ancak mahkeme saldırganı serbest bıraktı.
Tehdit etti, gözaltına alındı, yine serbest bırakıldı
Serbest kalan saldırgan O.Ü. bu kez de kadını tehdit etmeye başladı. İddiaya göre 8 Eylül günü saat 10.30 sıralarında kadının zili çaldı ve sesli diyafondan kim olduğunu sordu. Bir erkek sesi “Hayatının hatasını yaptın canını seviyorsan bir daha dışarı çıkma. Seni gözetliyorum canını seviyorsan apartmandan dışarı adımını atma ya da davadan vazgeç. Biz aşiretiz başına gelecekleri sen düşün” dedi. Kadın, söz konusu kişinin O.Ü. olduğunu sesinden anladığını söyleyerek polise giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine tekrar gözaltına alınan O.Ü. tehdit suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından yeniden serbest bırakıldı.
 

Üye OlÜye Girişi