Tacizcilerin idolü Nuri Alço hijyen eğitiminde

 

Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü öğrencileri tilyatro ile hijyene alıştırmak için kampanya başlattı. Kampanya ya nuri Alço da destek veriyor

04.03.2011
Yazı Boyutu:  

Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Tepecik Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği ve Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER) ve Dalan Sabunları’nın işbirliğinde sahnelenen ‘Hijyen Eğitimi’ konulu oyun, Sakarya İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluştu.

Sinema sanatçısı Nuri Alço, Ankara Ekin Tiyatrosu Kurucusu ve Sanat Yönetmeni Faruk Güvenç de seminere katılarak destek verdi.

Tepecik Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği şefi Doç. Dr. Şükran Köse önderliğinde sahnelenen oyunda çocuklara çevre ve kişisel temizlik kuralları verilmeye çalışılıyor. Oyun öncesi barkovizyon eşliğinde çocuklara kısa bir eğitim semineri veren Köse amaçlarının ‘Temiz insan, temiz çevre’ bilincini küçük yaştaki çocuklara aşılayarak, sağlıklı ve çevre bilinci gelişmiş nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. Köse, “Geçen yıl 25 okulda eğitim amaçlı oyunlar oynadık, bu yıl da devam ediyoruz. Ege Romanlar Dernekleri Federasyonu Başkanı Özcan Çayırlı’nın isteği doğrultusunda Ege Mahallesi’nde bulunan Sakarya İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldik. Bu buluşmalar çeşitli okullarda yıl boyunca devam edecek” diye konuştu. Hemşire, biyolog, asistan ve hemşirelik okulu öğrencisinden oluşan beş kişilik hastane personelinin oynadığı müzikli tiyatro oyununa minik öğrenciler de danslarda ve şarkılarda eşlik ederek keyifli anlar yaşadılar.

Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan’ın tiyatroya, sanata ve sanatçıya verdiği destekten övgüyle söz eden Ankara Ekin Tiyatrosu Kurucusu ve Sanat Yönetmeni Faruk Güvenç, “Başkanın sadece bize değil, tüm sanatçılara verdiği destek herkesçe biliniyor. Kucak açtığı için teşekkür ederiz. Onun bu örnek davranışı umarım bütün yerel yönetimlere örnek olur” dedi.

Konak Belediye Başkan Dr.Hakan Tartan ise iki yıldır çocuklara tiyatro aracılığı ile ulaştıklarını ve çok başarılı eğitimlere imza attıklarını belirterek, “Öğrencilerimize kısa ve öz, onların anlayabileceği bir şekilde temizlik eğitimi veriliyor. Çocuklara tiyatro oyunu ile verilen eğitimlerin çok daha etkili olduğuna inanıyorum. Eğlence ve bilgilendirme bir arada. Emek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi. Oyunun sonunda çocuklara; meyve suyu, sabun ve hijyen eğitimi içerikli broşürler dağıtıldı.


Üye OlÜye Girişi