Tacizciyi, mahkeme bıraktı ama kadınlar bırakmıyor

 

Tehdit, şantaj, taciz, yaralama, kundaklama iddialarıyla ilgili İstanbul'da üç arı mahkemede hakkında açılmış davalar bulunan H.İ.G adlı erkek, haber olunca gözaltına alındı ancak mahkeme serbest bıraktı. Sanık başka bir davadan yarın yine mahkemeye çıkacak.

13.03.2018
Yazı Boyutu:  
Hürriyet'den Melis Alhpan'ın, E.U. adlı 30 yaşındaki kadının çığlıklarına kulak verip 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle köşesinde yayımladığı röportaj üzerine harekete geçen polis; tehdit, şantaj, taciz, yaralama, kundaklama, E.U'nun evini yakmaya kalkma, evini kurşunlama suçlarını işlediği gerekçesiyle H.İ.G'i gözaltına almıştı. Çıkarıldığı mahkemece zanlı  dün serbest bırakıldı. Başka bir evraktan dolayı bugün de gözaltında tutulan  H.İ.G, yarın yenide adliyeye sevkedilecek. 

Melis Alphan'ın aktardığına göre, H.İ.G. isimli erkek, 3 yıl önce, müşteri olarak geldiği markette çalışan 30 yaşındaki E.U.’yu gördü, kadının telefon numarasını buldu ve bir ay mesajlaştılar. Bir gün E. adamın evine gitti. Adam orada E.’yi kaba kuvvet kullanarak soydu, çıplak fotoğraflarını çekti.

H.İ.G.'nin, Büyükçekmece 14, 15 ve 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaları ve temyizde dosyası bulunuyor.

Her gün öldürülebilirim korkusuyla yaşayan E.’nin ise poılis ve savcılığa 6 şikâyeti ayrıca babası ve abisinin şikâyetleri var.

Kadın örgütleri ve çeşitli kadın grupları, yarın ki duruşması sonrasında H.İ.G.'in tekrar salıverilmemesi ve hak ettiği cezayı alması için  Twitter'da #Adalet #EUnunÖlmaseMiBekleniyor  etiketiyle kampanya başlattılar.Üye OlÜye Girişi