Taksim'de çocuk istismarını protestoya gözaltı

 

Küçükçekmece'de, 5 yaşındaki bir çocuğun cinsel saldırıya maruz kalmasını Taksim Meydanı’nda oturma eylemi yaparak protesto etmek isteyen Yasemin Babat Kayan isimli bir kadın gözaltına alındı

24.04.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Küçükçekmece’ye bağlı Kanarya Mahallesi’nde 5 yaşındaki bir çocuğun cinsel saldırıya maruz bırakılmasını protesto etmek isteyen Yasemin Babat Kayan isimli bir kadın, Taksim Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde oturma eylemi başlattı.

Çocuklara yönelik cinsel istismar ve tecavüzlerin sona erdirilmesi, yetkililerin gerekli önlemleri alması talebiyle oturma eylemine geçen Kayan, “Bir anne olarak artık tahammül edemiyorum. Çocuk istismarına artık tahammül edemiyorum” dedi.

Kayan’ın etrafı bir müddet sonra polisler tarafından sarıldı ve kendisine burada eylem yapmasının yasak olduğu bildirildi. Polislere yasadışı bir şey yapmadığını söyleyen Kayan, “Ben artık çocuğum için kaygılanmak istemiyorum. Çocuklar için kaygılanmak istemiyorum. Her gün aynı haberlerle uyanmak istemiyorum. Artık çocuk istismarının son bulmasını istiyorum. Eğer bir anne olarak çocuk istismarına karşı durmak suçsa, ben bunu göze alarak geldim. Sözüm ona dün 23 Nisan Çocuk Bayramı’ydı. Dün bir çocuk bayramını yaşayamadı, tecavüze uğradı. Şu anda hastanede yoğun bakımda” diye konuştu.

Polisler tarafından gözaltına alınan Kayan, Beyoğlu Polis Karakolu’na götürüldü.

Sendika.OrgÜye OlÜye Girişi