Tarikat Liderinin istismar ettiği çocuk konuştu:  Annemin gözü önünde yaptı

 

‘Uşşaki Tarikatı lideri’nin cinsel istismarda bulunduğu 12 yaşındaki kız çocuğunun ifadesi kan dondurdu.

04.09.2020
Yazı Boyutu:  
Müridinin 12 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunan tarikat lideri Fatih Nurullah soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıktı. Savcılıkta yaşadığı istismarı tüm ayrıntılarıyla anlatan kız çocuğun ifadesinde anlattıkları dehşete düşürdü.


‘Uşşaki Tarikatı lideri’ olarak tanıtan ve Fatih Nurullah adını kullanan 58 yaşındaki Eyüp Fatih Şağban ‘çocuk istismarı’ suçundan tutuklanmıştı. Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tamamlanan fezleke Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Bundan sonraki işlemler Sakarya Başsavcılığı tarafından yürütülecek. 

Soruşturmayla ilgili yeni detaylarda ortaya çıktı. Haber Global İstihbarat Şefi Selahattin Günday'ın ulaştığı bilgilere göre istismara uğraran kız çocuğunun ifadesi pedegog eşiğinde alındı. Savcılıkta yaşadığı istismarı tüm ayrıntılarıyla anlatan çocuğa, bu yaşadıklarından kimlerin haberi olup olmadığı soruldu. 

Kız çocuğunun yanıtı çarpıcıydı. İfadesine göre tüm bunlar annesinin gözü önünde oluyordu:

"Beni öptüğü zaman herkes aşağıda oluyordu. Kimseye söylemem için beni tehdit etti. Bana olayın ilk gerçekleştiği gün 100 TL para vermişti. Ben annem ve arkadaşları ile birlikte Fatih'in yanına girerdim. Her girdiğimde beni yanağımdan ya da dudağımdan öperdi. Annem ve arkadaşları da bunu görürdü. Annem bu kişiyi Allah dostu olarak gördüğünden ve zarar gelmeyeceğini düşündüğünden bu hareketlere tepki vermezdi."  (Haber Global) Üye OlÜye Girişi