Tarikat liderinin taciz ettiği çocuğun babası polis korumasına alındı

 

Çocuğu Fatih Nurullah isimli şeyhin istismarına maruz kalan baba F.A., "Bana ihanet ettiğimi söylüyor. Evimin önünde 6 polis, geceli gündüzlü bekliyor. Bize tehditler geldi" diye konuştu.

16.09.2020
Yazı Boyutu:  
“Fatih Nurullah” ismiyle biline Uşşaki tarikatı şeyhi Eyüp Fatih Şağban’ın cinsel istismarda bulunduğu, 12 yaşındaki kız çocuğun babası F.A., Halk TV yayına telefonla katıldı.

Fatih Nurullah’la 15 yıl önce, tesisat işlerini yaparken tanıştığını söyleyen F.A., “Kasımpaşa’da bir yer vardı. Buraya çoluk çocuk katılıyorduk. Herkes aile olarak katılıyordu, biz de böyle katılıyorduk. Evlendiğimde de eşimle birlikte gitmeye devam ettim. Her hafta Kasımpaşa’daki toplantılara en az 1000 kişi katılırdı. Ama Türkiye’nin çok yerinde var. Biz cahilliğimizin bedelini öz çocuğumuzla ödedik” dedi.

Fatih Nurullah tutuklanmasının ardından tarikattan tehditler geldiğini belirten F.A., “Cemaat içerisinde diyorlar ki, F.A. ihanet etti. Ben ihanet etmedim. Aslında biraz gözlerini açsalar. O ses kayıtlarının montaj olduğunu düşünüyorlar. Cemaatin yüzde 50’si onun için canını vermeye hazır. Devletimize bunu ilettik. Emniyet bize destek verdi. Şu anda evimin önünde 6 polis halihazırda bekliyor, devriye yaparak geceli gündüzlü bekliyorlar. Bize tehditler geldi, akrabalarımla da konuştular” diye konuştu.

Başka çocuklarında istismara uğradığına dair iddialar olduğunu dile getiren F.A., “Ama ben gözümle görmediğim için bir şey diyemem. Fatih Nurullah’ın oğlu beni aradı. ‘Babama büyü yaptılar. Bu suçu böyle işledi’ dedi. Arkasındaki kitleyi böyle inandırdılar. Şeyh beni arayıp bir hata yaptığını söyledi. Bana Hz. Ebubekir olmayı vaat etti” ifadelerini kullandı.  (HalkTV)
Üye OlÜye Girişi