Tarım Bakanı, 70 liraya et alan kadınlara eşini örnek gösterdi

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba , kasaptan kilosu 70 liraya et alan kadınlara mesaj verdi: Eşim kırmızı eti 29 liradan alıyor, 70 liraya alıyorsan senin problemin.

18.05.2018
Yazı Boyutu:  
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, ramazan fırsatçılarına karşı 3 markette ucuz et satışıyla piyasayı regüle ettiklerini belirterek “Pahalı satanlar, bu fiyata ayak uydurmalı. Eşim 29-31 liradan kırmızı et alıyor, 70 liraya alıyorsan o senin problemin” açıklaması yaptı.

'DAHA NE YAPAYIM?'

TBMM’de, bir grup gazeteciyle yaptığı sohbette et fiyatlarına değinen Fakıbaba, “Dar gelirli kardeşlerime ramazanda yarım kilo eti 14.5 liraya satıyorum. Daha ne yapayım?” dedi. 3 zincir market dışında kalan market ve kasaplarda satılan kırmızı et fiyatlarının yüksekliğinin hatırlatılması üzerine Fakıbaba, “Pahalı satanlar da ister istemez bu fiyata ayak uydurmak zorunda. Eşim (Gül Fakıbaba) 29-31 liradan kırmızı et alıyor, 70 liraya et alıyorsan o senin problemin” diye konuştu. 

Fakıbaba, "Kırmızı et üreticisine mayıs ayında süt, besi, damızlık, koyun ve keçi için toplam 850 milyon lira destek ödemesi yapılacak” dedi.GÜL FAKIBABA KADINLARA YAPTIKLARI DESTEKLERLE ÖNE ÇIKIYOR

Eşref Fakıbaba'nın belediye başkanı olduğu dönemde memleketi Şanlıurfa'da kadınlara yaptığı desteklerle ve belediyenin dağıttığı mikrokrediden yararlanarak kadınların istihdamına yönelik Şanlıurfa'da Hanımeli Çarşısı'nın kurulmasına öncülük eden Gül Fakıbaba varlıklı bir insan olmasına rağmen tutumlu olmakla dikkati çekiyor.

Eşinin belediye başkanlığı döneminde sık sık evinde yemekler yapan Gül Fakıbaba, onları kendi elleri ile Şanlı Urfa Güçsüzler yurdunda kalan yaşlılara taşıyordu.  Ayrıca evlerden ihtiyaç fazlası elbiseleri kampanyalar yaparak toplaması ile de bilenen Gül Fakıbaba o dönemde ikamet ettikleri başkanlık konutunun bu işe ayırmış. Toplanan tüm kıyafetler bu odada yıkanıp, ütüleniyor, paketleniyor ve ihtiyaç sahibi olanlara sessiz sedasız ulaştırılıyordu.


Üye OlÜye Girişi