Tartan geleneği bozmadı

 

Milletvekiliyken de, bakanken de belediye başkanıyken de yeni yılı hep gecekonducularla karşıladı

01.01.2010
Yazı Boyutu:  

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Gültepe semtinde 1_yy_tartan_gecekondu.JPGgecekonduda yaşayan vatandaşlarla yeni yılı kutladı.

Mütevazı yılbaşı buluşmasında siyasetteki geleneğini bozmayan Tartan, dostluk ve sevgilerin paylaşıldıkça büyüdüğünü söyledi. Bakanlığı ve milletvekilliği dönemlerinde de yeni yılı vatandaşlar ile birlikte karşılayan Başkan Tartan bu geleneği yine bozmadı.

Ailesi ile birlikte semte gelen Başkan Tartan burada vatandaşların sorunlarını da dinledi.

Daha önce bakanlık ve milletvekilliği yaptığı dönemde Barbaros Çocuk Köyü’nde, gecekondularda ve hastanelerde yeni yıla giren Tartan, topluma mesajın yaşamın içinden verilmesi gerektiğine inandığını söyledi. Beraberinde getirdiği armağanları Ebru Kaya ailesine sunan HakanTartan, onların sofralarını paylaştı.

Tartan, 2010 yılının tüm vatandaşlara mutluluk, sağlık, huzur ve barış getirmesini diledi.

Her yılbaşı gecesini vatandaşlar ile “dost sofrası”nı paylaştıklarını hatırlatan Başkan Tartan, bunun kendisine mutluluk verdiğini ifade ederek,”Bugün yeni yıl için hepimiz içimizden bir şeyler diliyoruz. Mutluluk istiyoruz, huzur istiyoruz, keyif istiyoruz. Herkesin gönlünden geçenin, iyiliklerin yeni yılda gerçekleşmesini diliyorum. İyilikler olacak, zaman zaman acılar olacak ama teraziye koyduğumuz zaman hep mutluluklar, güzellikler daha ağır bassın” dedi.


Üye OlÜye Girişi