Taşınmasıyla gündemde olan DEÜ Güzel Sanatlar'da akademisyen kıyımı

 

Geçtiğimiz ay taşınmayla gündeme gelen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde herbiri anabilim dalı başkanı olan 5 akademisyen görevden alındı.

22.07.2019
Yazı Boyutu:  
Geçtiğimiz aylarda ‘Depreme dayanıklı olmadığı’ gerekçesi ile Tınaztepe’ye taşınmasıyla gündeme gelen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencilerin ve öğretim elemanlarının tepkisi sürerken 5 akademisyen görevden alındı.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; herhangi bir gerekçe gösterilmeden görevden alınan akademisyenler arasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu tartışmalı duruma tepki gösteren Tiyatro Bölüm Başkanı ve eski Dekan Prof. Dr. Semih Çelenk de bulunuyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı tarafından görevden alınan akademisyenlerin isimleri şöyle: Tiyatro Bölüm Başkanı Prof. Dr. Semih Çelenk, Resim Bölümü Başkanı Gülay Sağlam, Müzik Teknolojileri Ana sanat Dalı Başkanı Cihan Işıkhan, Film Tasarımı ve Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Dilek Tunalı, Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Aslıhan Ünlü. (HABER MERKEZİ)

Üye OlÜye Girişi