Tecavüz edilen 9 aylık bebek yaşamını yitirdi

 

Gaziantep'te annesinin bıraktığı çadırda S.D’nin tecavüzüne uğrayan 9 aylık bebeğin ölüm haberi geldi.

22.10.2016
Yazı Boyutu:  
Cinsel istismara uğramasının ardından İslahiye Devlet Hastanesi’nde bebek ve kadın hastalıkları ile doğum uzmanı iki doktor tarafından muayene edilen Suriyeli bebek, anne ve babası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındıktan sonra verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Tecavüze uğramasının ardından sağlığı yerindeyken çıkan "ölüm" haberlerinin Antep Valiliği tarafından yalanlanmasının ardından bakanlık korumasına verilen bebek, o tarihten sonra sağlığının bozulması ile yaşamını yitirdi. Bebeğin ölüm nedeni, tecavüz sırasında aldığı yaralar olarak gösterildi. Antep Barosu eski başkanı Bektaş Şarklı da "Maalesef doğru" diyerek ölüm haberini teyit etti.
Aile müdahil oluyor

Suriyeli bebeğin ailesi, henüz görülmeyen ilk mahkeme öncesinde davaya müdahil olmak için girişimlere başladı. Bebeğin İstanbul'da üniversite okuyan bir akrabası, müdahillik için gerekli işlemlerin yapılması istemiyle Antep Baro Başkanı İskender Kahraman'a başvurdu. Kahraman'ın baronun gerekli birimlerini harekete geçirdiği öğrenildi.

(Birgün/Hüseyin Şimşek)

Üye OlÜye Girişi