Tecavüz mağduru engelli kızın ailesinin ‘rapor’ öfkesi

 

14.12.2010
Yazı Boyutu:  

Adapazarı nda 3 ay önce, 29 yaşındaki engelli kızlarının tecavüze uğradığını öne sürerek Cumhuriyet Savcılığı na başvuran ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan komşuları E.Y. den, karşılaştırma için alınan sperm örneği raporu Ankara Adli Tıp Kurumu ndan hala gelmedi. Duruma isyan eden baba İlhan G., kızına tecavüz ettiğini öne sürdüğü şüphelinin komşusu olmasından dolayı hergün yüzyüze baktıklarını ve bunun büyük bir utanç olduğunu söyledi.

İlhan G. ve eşi Ü.G., 10 Eylül de Ramazan Bayramı nın ikinci günü bayramlaşmak üzere engelli kızı H.G. yi komşularına bırakarak, Yazlık Mahallesi ndeki akrabalarına ziyarete gitti. İddaya göre, evde bulunan E.Y., babasının bıraktığı engelli genç kıza tecavüz etti. Bayram ziyaretinden dönüp durumu öğrenen baba İlhan G., savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan E.Y., sorgusunun ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, H.G. nin üzerinde bulunan sperm örneklerinin yanı sıra E.Y. den alınan örnek, karşılaştırılması için Ankara Adli Tıp Kurumu na gönderildi. Ancak Adli Tıp Kurumu ndan, 3 aydır sperm örneklerinin şüpheliye ait olup olmadığına dair rapor gelmedi.

Baba İlhan G., şüpheli E.Y. ile komşu olduklarını ve yüzyüze baktıklarını belirterek öfke içinde şunları söyledi:

“Kızım 2 kez, 6 kişinin arasından zanlıyı teşhis etti. Ancak delil yetersizliğinden bu kişi serbest bırakıldı. Şimdiye kadar buralarda görünmüyordu. Tekrar mahalleye gelmiş. Bu beni çok rahatsız etti. Onunla karşı karşıya gelip farklı bir şey gelişirse bunun sorumlusu kim olacak? Ben bir insanım ve ve nereye kadar sabredeceğim? Bazı şeylerden endişe duyuyorum. Bir an önce raporun gelmesini, eğer bu kişi suçlu ise adaletin yerini bulmasını istiyorum.”

Anne Ü.G. ise çocuğunun başına gelen olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ve çok yıprandığını belirtti. Çocuğunun yanı sıra kendisinin de psikolojik tedavi gördüğünü, ayrıca sıkıntı sebebiyle midesinden de rahatsızlandığını belirterek, “Hiç huzurlu değilim. Bu adam hala dışarıda geziyor. 3 aydır bu mesele çözümlenemedi. Bu, bana seneler gibi geliyor. Bir an evvel adaletin yerini bulmasını istiyorum. Çok huzursuzum. Çok yıprandık. 29 yıldır çocuğumu sadece 1.5 saat birisine emanet ettim. Başımıza bu iş geldi” diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi