'Tecavüze uğradım' dedi, anne ve kızını öldürdü

 

Kayseri'de cinnet getiren şizofreni hastası kadın, annesini ve 9 aylık kızını bıçaklayarak öldürdü

25.11.2015
Yazı Boyutu:  
Kayseri’de eşiyle boşanma aşamasında olan ve şizofreni hastası olduğu ileri sürülen 35 yaşındaki Derya Ç., 9 aylık bebeği Zeynep ve annesi 61 yaşındaki Hacer Balıkçı’yı bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Derya Ç., sağlık kontrollerinin ardından güvenlik önlemleri altında Adana Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi’ne gönderildi. Derya Ç.’nin, polise verdiği ifadesinde, "Cinayeti, tecavüze uğradığımı düşündüğüm için işledim" dediği öğrenildi.

Olay, saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Bir süredir eşi S.Ç.’den ayrı yaşayan ve boşanma aşamasında olan Derya Ç., geçen pazartesi gecesi 9 aylık bebeği Zeynep’le birlikte Sivas’tan Kayseri’ye gelip, annesi Hacer Balıkçı’nın evine yerleşti. Eşi İstanbul’da çalışan 2 kız çocuğu annesi Hacer Balıkçı, büyük kızı Derya Ç. ve torununu sevinçle karşıladı.

Ancak şizofreni hastası olduğu ileri sürülen ve eşiyle yaşadığı sorunlardan dolayı sıkıntılı günler geçiren Derya Ç. ile annesi Haçer Balıkçı arasında tartışmalar çıkmaya başladı. Anne- kız dün gece yine tartışmaya başladı. Tartışma büyüyünce sinirlenip cinnet geçiren Derya Ç., iddiaya göre mutfaktan aldığı bıçağı annesi Hacer Balıkçı’nın sırtına 3 kez sapladı. Derya Ç. daha sonra da 9 aylık kızı Zeynep’i bıçakladı.
(Milliyet)

Üye OlÜye Girişi