Tecavüzle suçlanan sendikacı, yolsuzluktan gözaltına alındı

 

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından öğretmenevine düzenlenen operasyonda Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş, gözaltına alındı

08.02.2020
Yazı Boyutu:  
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından öğretmenevine düzenlenen operasyonda Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Yunus Memiş, gözaltına alındı.

Aynı zamanda öğretmenevi müdürü olan Memiş’in yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. Memiş ile birlikte çok sayıda esnaf da gözaltına alındı.

Operasyon sırasında polis ekipleri çok sayıda dokümana el koydu.

Twitter’da “Betül Gülçiçek” ismiyle açılan bir hesap, Yunus Memiş’in kendisine nitelikli cinsel saldırıda bulunmakla suçladığına ilişkin Whatsapp yazışmalarını paylaşmıştı.

Söz konusu mesajlarda şu ifadeler yer almıştı:

Seni benim elimden kim alacak, eğer o yanlışı yaparsan vallahi billahi seni öldürürüm. Sesimi kaydetmişsin telefona bak buradan bir daha söylüyorum eğer o konuşmalar bir yere sızarsa savcıya giderse yaşatmam seni. Ben elimi bile sürmem ama yapacak çok adam var etrafımda. Savcılıkta çok dostlarım var sana inanacaklarını mı sanıyorsun. Her zaman ki yere gel yarın gelmezsen biliyorsun olacakları. (Sputnk))

Üye OlÜye Girişi