Tekel eyleminde Erdoğan devreye girdi

 

tekel işçilerinin direnişiniyle ilgili bir çözüme varmak için Türk-İş in randevu talebine Başbakan Perşembe günü için evet dedi

26.01.2010
Yazı Boyutu:  

Tekel işçilerinin yaptığı eylemle ilgili olarak Başbakan Erdoğan Türk-İş in görüşme talebine olumlu yanıt verdi. Başbakan Erdoğan Tekel işçilerine perşembe günü saat 18:00 de randevu verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş le şu ana kadar bir kaç kez görüşme yaptığını belirterek, “Tekrar bir görüşme yaparım” dedi.

Erdoğan, partisinin grup toplantısından çıkarken, bir gazetecinin, “Türk-İş le görüşeceğiniz belirtiliyor” sözleri üzerine, “Zaten ben şu ana kadar Türk-İş le bir kaç kez görüşme yaptım. Şimdi tekrar bir görüşme yaparım, yani benim için o noktada bir mani yok” dedi.

“Size ulaşan bir randevu sözkonusu mu?” sorusuna Başbakan Erdoğan, “Dün aramışlar, randevu talebinde bulunmuşlar galiba” yanıtını verdi. Erdoğan, “Olumlu mu yaklaşıyorsunuz?” sorusunu ise “Olumlu yaklaşırım” diye yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ın, “IMF konusunda belirsizlik ne kadar erken kalkarsa o kadar iyi olur” sözlerinin hatırlatılması üzerine de “Hayırlısı olur inşallah” dedi.


Üye OlÜye Girişi