Temel Karamollaoğlu: İstanbul Sözleşmesi cinsiyetsizleştirir!

 

Saadet Partisi Genel Başkanı, İstanbul Sözleşmesi'nin cinsiyeti ortadan kaldırmak istediğini iddia ederek , bunun kabul edilemeyeceğini söyledi.

25.07.2020
Yazı Boyutu:  
Siyasal İslamcıların baskısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldırılmasına yeşil ışık yaktığı kadınları ve aileyi şiddetten korumayı öngören ve buna uymayan ülkelere yaptırım getiren  İstanbul Sözleşmesi'ne bir tepki de Millet İttifakı'nın küçük ortağı Saadet'ten geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, artan kadın cinayetleri ve çekilme tartışmalarıyla gündemde olan İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili, "Cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor. Cinsiyeti nasıl ortadan kaldıracaksın? Erkek erkek, kadın kadındır" dedi.

Medyaradar'a konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili, "Çok iyi tetkik edilmesi icap eder. Cinsiyete karşı bir tavır var İstanbul Sözleşmesi'nde. Cinsiyeti ortadan kaldırmak istiyor. Cinsiyeti nasıl ortadan kaldıracaksın? Erkek erkek, kadın kadındır" diye konuştu.

"Cinsiyet kavramını ortadan kaldırmayı toplumun barışı için gerekli görürseniz o zaman şiddet doğar" diyen Karamollaoğlu, "İstanbul Sözleşmesi'ne imza atmayan ülkeler var. İngiltere, Macaristan atmadı, Rusya böyle şey olmaz dedi. Bazı ülkeler çekince koydular ama cinsiyetsizleştirme bu kabul edilebilir bir şey değil" ifadelerini kullandı.Yorumlar

Zafer

02.08.2020
Bu tam bir algı yaratma girişimidir. Sözleşmenin içinde kadınlar hakkındaki tüm haklı maddeleri göz ardı edip, karşı oldukları eşcinselliğe öne çıkarmak tam bir dini bütün erkek egemen anlayışıdır. İslamın eşcinselliğe karşı olduğunu savunanların yüzyıllardır erkek çocuklarına cinsel ilgi duymalarıyla uyguladıkları istismar ne din ne de insanlığa sığar.

Üye OlÜye Girişi