TEOG son sınavı yarın

 

TEOG'un yarinki sınavı için okullar tatil olmayacak, ders te işlenmeyecek

28.04.2016
Yazı Boyutu:  
İyi bir liseye girmek için yarışan 1 milyon 167 bin 854 öğrencinin iki gün süren TEOG maratonu sona erdi. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavları sona erdi.  8. sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrenci en iyi lise için ter döktü. Sınavlar yurt içinde 970, yurt dışında ise 15 merkezde gerçekleşti.

1 milyon 167 bin 854 öğrenci 26 Nisan'da Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, yarın ise Fen ve Teknoloji, İnkîlap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girdi.

Öğrenciler dün ikinci oturumda, fen ve teknoloji, T.C. İnkılap  Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girdi

Azınlıklara özel soru 

Ermeni okullarında okuyan 218 öğrenci için de özel din sorusu hazırlandı. Mazeret sınavları 14-15 Mayıs’ta yapılacak, sonuçlar ise Haziran’da açıklanacak. 

29 NİSAN TATİL Mİ?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları başladı. “Cuma günü tatil olacak mı?” sorusunu gündeme getirdi. TEOG ikinci dönem sınavları 27-28 Nisan’da yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, şu an için 29 Nisan Cuma tatil değil. Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında 8’inci sınıf öğrencileri kendi okulunda sınava girecek. Sınavın olduğu okullarda o günlerde ders işlenmeyecek.

10 BİN ÖĞRENCİ TEK KİŞİLİK SINIFTA GİRECEK

Sınav öncesinde özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri  modüle işlenen 3 öğrenci hastanede, 179 öğrenci evde, 10 bin 884 öğrenci tek  kişilik sınıfta sınava alınacak ve bu öğrencilere 15 dakika ek sınav süresi  tanınacak.

EN ÇOK SORU NEREDEN GELECEK?

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin katıldığı bir televizyon programında "Bu sınavda ağırlıklı olarak ikinci dönem soruları olacak. Daha düşük oranda birinci dönem konularından da soru gelecek" ifadelerini kullandı.


Üye OlÜye Girişi