Ticaret Bakanı'na göre halde fiyatlar yüzde 800 artmış

 

Ticaret Bakanı Pekcan hallerde yüzde 800 artış tespit ettiklerini söyledi.

10.02.2019
Yazı Boyutu:  
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bazı illerdeki belediye toptancı halleri nezdinde, Ticaret Bakanlığı müfettişlerince gerçekleştirilen denetimlerde sebze ve meyvelerin alış ve satış fiyatlarında fahiş fiyat artışlarının bulunduğunun belirlendiğine işaret etti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yazılı açıklamasında, 6 Şubat itibarıyla meyve sebze hallerine yapılan denetimlerin sonuçlarına ilişkin bilgi verdi.

5 ildeki hallerde yapılan operasyonlarda yüzde 800’lere varan fahiş fiyat artışları tespit edildiğini açıklayan Ticaret Bakanı, “Denetimlerimizin etkisi şimdiden fiyatlarda görülmeye başlandı. Operasyonlar sonucu hallerde satılan sebze ve meyve fiyatlarında 3 günde, ana kalemlerde yüzde 45’lere varan oranlarda düşüşler görülmeye başlandı” dedi.

Denetimlerde sebze ve meyve fiyatlarının mercek altına alındığına işaret eden Pekcan, Ticaret Bakanlığı müfettişleri ile il ticaret müdürlükleri koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar sırasında müstahsil makbuzu ve alım-satım faturalarındaki fiyat ve miktar bilgileri temel alınarak incelemeler yapıldığını açıkladı.

Üye OlÜye Girişi