Tıkanan ekonomi için büyükelçileri topluyor

 

Ekonomi Bakanı Zeybekçi, İZKA ev sahipliğinde 72 ülkenin büyükelçisiyle buluşacak

02.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ev sahipliğinde Ekonomi Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “İzmir Büyükelçiler Organizasyonu” kapsamında 72 ülkenin Büyükelçisi İzmir`e gelecek.
 
 
 
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ev sahipliğinde Ekonomi Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “İzmir Büyükelçiler Organizasyonu” kapsamında 72 ülkenin Büyükelçisi İzmir`e gelecek.
 
8 Mayıs 2015 Cuma günü Ankara`da yerleşik Misyon Şeflerine yönelik olarak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci`nin katılacağı Swissotel’de  gerçekleşecek olan etkinlik çerçevesinde, İzmir`in tarihi, turistik ve kültürel değerleri ile ticaret, ekonomi ve yatırım olanakları açısından sunduğu imkanlar tanıtılacak. İkili ve çok yönlü ilişkilerin geliştirilmesi sağlanarak yeni işbirlikleri imkanları için zemin oluşturulacak.
 
Büyükelçiler organizasyonunun İzmir`in tanıtımına önemli bir katkı yapacağına dikkat çeken  İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, İzmir`in Türkiye`nin kalkınmasında öncü rolünü sürdürdüğünü belirtti.
 
İzmir`in yatırımcılar ve turistler için önemli bir çekim merkezi olduğuna değinen Toprak, gelişmiş ulaşım altyapısı, ekonomik çeşitliliği, yetişmiş insan gücü ve coğrafi konumunun yarattığı uygun ortamın sonucunda İzmir Türkiye`nin üçüncü en büyük şehri konumundadır. Yatırımcılar ve turistler için önemli bir çekim merkezi olan şehrimiz, "Akdeniz`in Çekim Merkezi; Bilgi, Tasarım ve Yeniliğin Yaratıcısı" vizyonuyla geleceğe güçlü adımlarla ilerlemektedir” dedi.
 
Program 2 gün sürecek...
 
Toplam 2 gün sürecek İzmir Büyükelçiler Organizasyonu kapsamında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci açılış konuşmalarını gerçekleştirecek. Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım’ın moderatörlüğünü yapacağı “İzmir’in Kültürel Zenginliği ve Ekonomisine Bakış” oturumunda ise, Arkas Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Eldor Yönetim Kurulu Başkanı Pasquale Forte ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli konuşmacı olarak yer alacak.
 
Programın ikinci gününde İzmir`in tarihi ve turistik bölgeleri ziyaret edilecek.
 
 
 

Üye OlÜye Girişi