Toktamış ateş vefat etti

 

Prof. Dr. Toktamış Ateş kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

19.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

Akademisyen, Bugün Gazetesi yazarı, Prof. Dr. Doktor Toktamış 69 yaşında yaşama gözlerini yumdu.  İstanbul'da vefat eden Toktamış Ateş, 4 aydan bu yana Çapa'daki İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

 
Uzun zamandır yoğun bakımda bulunan Toktamış Ateş, gece 02:00 sıralarında vefat etti.
 
Eşi Nevin Ateş, Toktamış Ateş'i çoklu organ yetmezliğinden kaybettiklerini açıkladı.
 
Toptamış Ateş, 4 aydan bu yana Çapa'daki İstanbul Tıp Fakültesi Reanimasyon servisinde tedavi görüyordu. 69 yaşındaki Ateş başta kalp olmak üzere çeşitli rahatsızlık ile mücadele ediyordu.
 
TOKTAMIŞ ATEŞ KİMDİR?
 
1944 İstanbul doğumlu olan Toktamış Ateş, orta öğrenimini Avusturya Ortaokulu’nda, lise eğitimini ise Vefa Lisesi'nde yaptı. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi'nin İktisat Bölümü'nü bitiren Ateş, 1982'de profesör oldu.
 
İstanbul Üniversitesi'nin yanı sıra ders vermek için çeşitli dönemlerde ABD (Iowa) ile Almanya'da (Berlin - Münih) bulundu. Ateş son olarak kurucuları arasında yer aldığı Bilgi Üniversitesi'nde ders veriyordu.
 
30’dan fazla kitap yayınlayan Ateş, 10 yılı aşkın bir süre boyunca Cumhuriyet gazetesinde yazmıştı. Ateş, son olarak Bugün gazetesi’nde yazarlık yapmaktaydı.  

 

 

 

 


Üye OlÜye Girişi