'Toplum vicdanı Aleyna'nın çalışmasını kabul etmemeli'

 

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu; 18 yaşından küçük olduğu için gece kulüplerinde sahneye çıkması İstanbul Valiliği’nce yasaklanan şarkıcı Aleyna Tilki ile ilgili konuştu

3.11.2016
Yazı Boyutu:  
18 yaşından küçük olduğu için gece kulüplerinde sahneye çıkması İstanbul Valiliği’nce yasaklanan şarkıcının Stuttgart’ta vereceği konseri iptal edilen şarkıcı Aleyna Tilki  için Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "bu genç kızın , aklı baliğ olmamış bir kişinin, birilerini eğlendiren pozisyonda istihdam edilmesine toplum vicadını da kabul etmemeli" dedi.Şarkıcı Aleyna Tilki'yi 18 yaşından küçük olduğu için çalışma izni veren gece kulüplerinin denetlenerek kapatma dahil en ağır cezanın verileceğini belirten Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, bugün Milliyet Gazetesi'ne yaptığı ziyarette, Aleyna Tilki ile ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

- (Aleyna Tilki tartışmaları) Bir genç kızın, aklı baliğ olmamış bir kişinin, birilerini eğlendiren pozisyonda istihdam edilmesi, o pozisyonda olanların da bunu kabul etmesi sorun. Burada kanundan çok toplumsal duyarlılık mesele. Aleyna’nın gittiği mekâna gidenlerin en az yüzde 90’ı eğitimli. En az yüzde 90’ı medeni, insani, insan hakları anlamında dağdaki çoban değil. Nasıl oluyor da o mekânda senin kızın, yeğenin yaşındaki birinin seni eğlendiriyor olmasına rıza gösteriyorsun? Toplum vicdanı bunu kabul etmemeli. 

Üye OlÜye Girişi