Tornavidalı Koca yeniden tutuklandı

 

Eşini tornavidayla 43 yerinden yaralayan adam, gece bir tv kanalında canlı yayına çıkmıştı

29.08.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
Karısı Hasret Kara'yı 43 yerinden tornavida ile yaralayan ve itiraz üzerine hakkında tutuklama kararı verilen Yakup K., önceki gece skandal bir karar ile ikinci defa serbest bırakılmıştı. Karara yeniden itiraz eden Hasret K.’nın avukatlarının talebini kabul eden savcılık, üçüncü defa tutuklanma talebinde bulundu.
 
 
Yakup Kara sabah saatlerinde kalmakta olduğu Avcılar’dan alınarak çıkarıldığı Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
 
 
RAPORLAR: HAYATİ TEHLİKESİ VAR  
 
Hasret Kara'yı tornavida ile 43 yerinden yaraladığı gerekçesiyle mahkemeye sevk edilen ve 14 Ağustos tarihinde tutuksuz yargılanmak nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından  serbest bırakılan Yakup. Kara hakkında savcılık, 26 Ağustos tarihinde kendilerine ulaşan “hayati tehlikesi” mevcuttur yönündeki hastane raporlarını gerekçe göstererek ikinci defa tutuklanmasını talep etmişti. Savcılığın talebini yerinde bulan Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi 27 Ağustos tarihinde Yakup Kara'nın tutuklamasına karar vermişti. Yakup Kara aynı gün akşam saatlerinde polis tarafından çalıştığı işyerinden gözaltına alınarak nöbetçi mahkemeye sevk edilmişti. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi, hukuki prosedüre göre hakkında tutuklama kararı verilen şüpheliyi tutuklayıp cezaevine göndereceği yerde, yeni bir karar vererek Yakup Kara'nın tutuksuz yargılanması yönünde yeni bir karar vererek serbest bırakmıştı.
 
Yakup Kara, gece çıktığı Kanal Türk Televizyonu'ndaki canlı yayında, karısını nasıl tornavida ile yaraladığını anlamış, "Eşiniz gece saat 02'de eve geliyorsa siz ne yaparsınız" diye kendini savunmuştu. Yakup Kara'nın bu sözlerine programa katılan bir erkek gazeteci de hak vermişti.

Üye OlÜye Girişi