Trabzonsporlu yöneticiden kadın gazeteciye taciz

 

Trabzonspor Medical Park Basketbol takımı yöneticisi, soyal medya üzerinden gazeteci Sedef Kabaş'a saldırdı

4.01.2016
Yazı Boyutu:  
Trabzonspor Medical Park kulübünün yedek üyelerinden yönetici Zafer Meriç, Suudi Arabistan’da hayatını kaybeden Akit Gazetesi Genel Yayın Müdürü Hasan Karakaya’nın viagra kullandığı iddialarını gündeme getiren gazeteci Sedef Kabaş’a Twitter üzerinden tacizde bulundu ve hakaret etti. Meriç’in tweet’leri kısa sürede sosyal medyada yayıldı ve gündem oldu.


Meriç, önce büyük tepki alan tweetini sildi, ardından twitter hesabını kapattı.

Gazeteci Kabaş ise "Yok öyle kaçmak. Hakkında açacağım davaya gelecek. Küfür etmemeyi öğrenecekler" yazdı.

 "ESEFLE KINIYORUZ" 

'Trabzonspor Basketbol' adı altında bordo-mavili taraftarların kullandığı hesaptan, "Kadın bir gazeteciye kullandığı çirkin ifadelerden ötürü, kulübümüz yöneticilerinden Zafer Meriç'i esefle kınıyoruz" açıklaması yapıldı.

KULÜPLE İLİŞKİSİ KESİLDİ

Trabzonspor Medical Park Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulu yedek üyelerinden Zafer Meriç'in şahsına ait sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarındaki ifadeleri kesinlikle tasvip etmediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Yaşanan bu olaydan dolayı Zafer Meriç'ten tüm sosyal medya hesaplarının kapatılması istenmiş ve kapattırılmıştır. Akabinde de kendisinden istifa dilekçesi alınarak kulübümüzle ilişkisi kesilmiştir. Sebep ne olursa olsun hiçbir yöneticimizin bu tür sorumsuz davranışları mazur görünmeyecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım."TRABZONSPORLU YÖNETİCİLER HEP BUNU YAPIYOR

Trabzonspor'un geçen dönemki Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 28 Ekim'de oynanan olaylı Gaziantepspor maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve hakemler aleyhinde şok açıklamalar yapmıştı. Başkan "Böyle bir Allah'sızlık olmaz ki ya! Bundan sonra neler olacağını Türkiye Cumhuriyeti görecek. Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız" demişti. Sözleri sosyal medyada tartışma konusu olan ve kadınlardan özür dilemek zorunda kalan Hacıosmanoğlu Trabzonspor Kongresinde başkanlığı kaybetmişti.


Üye OlÜye Girişi