Traktörle gölete sürüklenen 3 çocuk boğularak can verdi!

 

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde, içinde bulundukları traktör Adatepe Baraj Göletine sürüklenen 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

13.05.2019
Yazı Boyutu:  
Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde, içinde bulundukları traktör Adatepe Baraj Göletine sürüklenen Ceylin Bolat (7), ağabeyi Vahap Bolat (13) ile Alperen Özden (8) boğularak hayatını kaybetti. Olay, akşam saatlerinde Gücüksu Mahallesi’nde meydana geldi.
 
Babalarıyla birlikte gölete gittiler

İddiaya göre, Ahmet Bolat, kuzeni Adnan Bolat ve arkadaşı Şamil Özden ile birlikte yeni aldığı tekneyi denemek için traktörün arkasına yaptırdıkları aparatla baraj göletine gitti. Ceylin Bolat, ağabeyi Vahap Bolat ve Alperen Özden de babalarıyla birlikte gölete gitti.

Tekneyi suya indiren Ahmet ve kuzeni Adnan Bolat ile Şamil Özden, birlikte göle açıldı. Yine iddialara göre bu sırada çocukların bulunduğu traktör hareket ederek gölete girdi. Ceylin Bolat, Vahap Bolat ve Alperen Özden boğularak hayatını kaybetti.

Göletten döndüklerinde çocuklarını bulamadılar

Geri dönen Ahmet Bolat ve beraberindekiler çocukları bulamadı. İhbar üzerine olay yerine AFAD, itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

İtfaiyenin sualtı arama dalgıçları girdikleri gölette çocukların cansız bedenine ulaştı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından çocukların cenazeleri Göksun Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Olayı duyup hastaneye koşan çocukların aileleri ve yakınları sinir krizi geçirdi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de hastaneye gelerek çocukların ailesine başsağlığı dileyip, onları teskin etmeye çalıştı.

Çocukları suya yaklaşmayın diye uyarmışlar!

Yaşananları anlatan Ahmet Bolat’ın kuzeni Adnan Bolat, tekneyi denemek için baraja geldiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bizim amcaoğlu tekne almıştı. Onu denemek için traktörün arkasına bir aparat yapmıştı. Bununla birlikte geldik baraj gölü kenarına. Tekneyi suya indirdik, Alperen, Ceylin ve Vahap da buradaydı. Çocuklar suyun kenarında oynuyordu, onlara da telkin de bulundum ‘Yukarı çıkın, suyun kenarına yaklaşmayın’ diye. Biz tekneyle baraja doğru açıldık. Tekne biraz ilerleyince su almaya başladı, geciktik buraya geri gelemedik.”

“Traktörle köye döndüklerini düşündük”

Geri döndüklerinde traktör ve çocukları göremediklerini belirten Adnan Bolat, traktör kullanabilen Vahap’ın çocukları da yanına alarak köye dönmüş olabileceklerini düşündüklerini söyledi. Köye döndüklerinde kuzeni Ahmet’in çocukları bulamadığını belirtince yine birlikte göletin kenarına geldiklerini anlatan Bolat, “Ahmet beni aradı, çocukları görüp görmediğini sordu. Ben de ‘Yok’ deyince gelip beni evden tekrar aldılar ve göletin kenarına gittik. Biz ilk başta traktörün baraj göletine düştüğünü anlamadık. Traktörü kullanabilen Vahap’ın çocuklarla birlikte köye döndüğünü düşünmüştük. Ahmet fenalaşınca jandarmayı aradık. Ekipler geldi ve suda yaptıkları aramada çocukların cansız bedenlerini buldular. Çok üzgünüz” diye konuştu.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

DHA

Üye OlÜye Girişi