TRT eskisi Vali'nin ilk icraatı sansür

 

Samsun Valiliği’ne atanan İbrahim Şahin’in ilk uygulaması şaşkınlık yarattı

28.09.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
TRT Genel Müdürlüğü’nden Samsun Valiliği’ne atanan İbrahim Şahin’in ilk uygulaması şaşkınlık yarattı
 
 
TRT Genel Müdürlüğü’nden Samsun Valiliği’ne atanan İbrahim Şahin’in ilk uygulaması şaşkınlık yarattı. OdaTv'de yer alan habere göre; Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) gerçekleştirilecek olan akademik yıl açılışına katılacak olan Başbakan Davutoğlu’nun konuşması sırasında salona kamera ve fotoğraf makinesinin alınmayacağı bildirildi.
 
Yarın Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) 2014-2015 akademik yıl açılışına katılacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, açılış töreninde ‘Yeni Türkiye Vizyonu ve Üniversiteler’ başlıklı açılış dersini verecek. Başbakan Davutoğlu, programın ardından İlkadım ilçesinde bulunan Kurtuluş Yolu’nda yapılacak toplu açılış törenine katılacak.
 
SANSÜR MESAJI MI?
 
Bugün Samsun’da bulunan basın yayın organlarına Samsun Valiliği tarafından geçilen mesaj şaşkınlık yarattı.
 
Samsun Valiliği’nin gönderdiği mesajda, OMÜ’de gerçekleştirilecek olan toplantıya kamera ve fotoğraf makinası alınmayacağı, fotoğrafların müşavirlikçe servis edileceği, toplantıya sadece Sarı Basın Kartı sahiplerinin dinleyici olarak katılabileceği bildirildi.
 
Bu durum gazeteciler arasında tepkilere yol açarken TRT Genel Müdürlüğü’nden Valiler kararnamesi ile Samsun Valiliği’ne atanan İbrahim Şahin’in ilk sansürü olarak yorumlandı.
 
Samsun Valiliği’nden gönderilen o mesaj:
 
28 Eylül 2014 Pazar günü Sayın Başbakanımızın OMÜ' de gerçekleştireceği toplantıya kamera ve fotoğraf makinesi alınmayacaktır. Toplantıya sadece Sarı Basın Kartı sahipleri dinleyici olarak katılabilecektir. Fotoğraflar Müşavirlikçe servis edilecektir.Canlı yayın için TRT frekansı bildirilecektir.”
 
 
 

Üye OlÜye Girişi