TSK ve cihatçılardan, İdlip’te Suriye ordusuna karşı operasyon

 

Erdoğan’ın operasyon sinyali sonrası TSK ve beraberindeki cihatçı gruplar, İdlip kırsalında Suriye ordusu kontrolündeki Neyrab köyüne operasyon başlattı.

20.02.2020
Yazı Boyutu:  
Suriye ordusu, Rus savaş uçaklarının desteğiyle saldırıları püskürtürken, TSK birliklerinin konuşlu olduğu Kaminas’a hava saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucu en az 2 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı.

TSK ve cihatçılardan, İdlip’te Suriye ordusuna karşı operasyon (Tüm gelişmeler)

Tayyip Erdoğan’ın dünkü (19 Şubat) “İdlip harekâtı bir an meselesidir” çıkışı sonrası, TSK ve beraberindeki cihatçı gruplar gece saatlerinde Suriye ordusuna yönelik birçok noktadan roket ve top atışlarına gerçekleştirdi, bugün de Suriye ordusu kontrolündeki Neyrab’a operasyon başlattı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN DUYURU

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)'ndan yapılan duyuruda 50'den fazla rejim unsurunun vurulduğu belirtildi.

MSB’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.

İdlib bölgesindeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; 50'den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiği öğrenilmiştir. (Ajanslar/Kazete)

Üye OlÜye Girişi