TTB'nden Bahçeli'ye yanıt: Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin derhal kapatılmasını istediği “Türk Tabipleri Birliği yönetiminden binlerce kişi ve kitle örgütünden tepki yağdı.

17.09.2020
Yazı Boyutu:  
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef gösterdiği ve kapatılmasını istediği Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin yasal ve etik yükümlülüğü; yaşama ve yaşatma mücadelemiz tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir!” başlığıyla yazılı açıklama yaptı.

TTB Merkez Konseyi tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir.

Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan COVID-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. COVID-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir.

TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız."

Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) hedef gösteren açıklamaları sonrası binlerce yurttaş #İyikiTTBvar ve #TTBninYanındayız etiketleriyle TTB’ye destek verdi

Onbinler, Bahçeli’ye yanıt verdi: #İyikiTTBvar #TTBninYanındayız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef gösterdiği ve kapatılmasını istediği TTB’ye emek-meslek örgütlerinden siyasi partilere, siyasetçilerden sanatçılara binler sosyal medyadan destek mesajları yayımladı.

BAHÇELİ’NİN HEDEFİNDE TTB VAR: “DERHAL VE GECİKMEKSİZİN KAPATILMALI, YÖNETİCİLERİYLE İLGİLİ ADLİ İŞLEM YAPILMALI”

Twitter’da #İyikiTTBvar ve #TTBninYanındayız etiketleri Türkiye gündeminde ilk sıralara yükseldi.

TTB’nin Twitter hesabından da gelen destek mesajları sonrasında “#İyikiTTBvar Ama daha da önemlisi; İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var…” paylaşımı yapıldı.

#MHPKapatılsın

Öte yandan MHP lideri Bahçeli’ye yönelik tepkiler sonrası #MHPKapatılsın etiketi de Türkiye gündeminde ilk sıralara kadar yükseldi.

(KAZETE/ Sendika.org)
Üye OlÜye Girişi