Tunç Soyer'den engelleri aşan önemli karar

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyler, Seferihisar Belediye başkanlığı döneminde 10 yıl özem kalem müdürlüğünü yapan bedensel engelli Nur Özgül'ü, eski başkan Aziz Kocaoğlu'nun özel kaleminin yerine getirdi.

11.04.2019
Yazı Boyutu:  
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Levent İşler’in buradaki görevine son verilirken, İşler’in yerine Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Tunç Soyer’in Seferihisar Belediyesi’nde 10 yıldır birlikte çalıştığı Özel Kalem Müdürü Nur Özgül getirildi. Bedensel engelli olan ve tekerlekli sandalye kullanan Özgül, böylece Büyükşehir’in ilk engelli özel kalem müdürü oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ilk engelli özel kalem müdürü olan Nur Özgül, daha önce paylaştığı Twitter'da Seferihisar'da 10 yıl birlikte çalıştığı Tunç Soyer için "Sihirli elleri dokundu hayatıma, tüm engellerimi kaldırdı" demişti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönem belediye başkanlığını yapan Aziz Kocaoğlu’nun, özel kalem müdürlüğü görevine getirdiği ve 13 yıldır burada vekaleten çalışan Levent İşler, bu görevden alındı.Aynı zamanda Yazı İşleri Kararlar Dairesi Başkanı olan İşler, asli görevini yürütmeyi sürdürecek. Levent İşler’in yerine, Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı olduğu dönemde özel kalem müdürü olarak görev yapan Nur Özgül getirildi. Bedensel engelli olan ve tekerlekli sandalye kullanan Nur Özgül, böylece Büyükşehir’in ilk engelli Özel Kalem Müdürü oldu. Özgül, seçim çalışmalarında farkındalık yaratmak amacıyla tekerlekli sandalyeye binen Soyer’in etkinliğine de katılmıştı.TÜM ENGELLERİMİ KALDIRDI

Nur Özgül’ün, sosyal medya hesabından Soyer’le ilgili yaptığı şu paylaşım ise dikkat çekti:

“Şansım... Ben bu şansı 10 yıl önce yakaladım, sihirli elleri dokundu hayatıma... Tüm engellerimi kaldırdı, adımla soyadımla başarımla bambaşka bir sıfat yarattı bana... Kalbimle beynimle neler yapabildiğimi kanıtladı herkese”

Üye OlÜye Girişi