Tüp Bebek Fiyatları 2017

 

Kadına laparoskopi uygulanması gerekiyorsa, tüp bebek fiyatları buna göre belirleniyor

11.01.2017
Yazı Boyutu:  
Tüp bebek tedavisi, kısırlık sorunu yaşayan çiftler için uygulanan yardımcı üreme yöntemidir. Tüp bebek tedavisinde uygulanan yöntemler, tetkikler, muayene ve enjeksiyonlar fiyata dahil olmaktadır. Ancak tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar, tedavi fiyatına dahil değildir. Bu sebeple de kadının yaşı ve kullanılması gereken ilaçlar, tüp bebek fiyatları kapsamında etkili olmaktadır.

Kadının yaşı 35 ve üzerinde ise, yumurtalık rezervleri iyi durumda değilse, bu aşamada tüp bebek tedavisi fiyatları değişebilir. Çünkü kullanılması gereken ilaçlar artar. Bununla beraber tüp bebek fiyatları 2017 senesinde de nispeten artabilir ancak yüksek bir artış beklenmemektedir. Tüp bebek fiyatlarını etkileyen faktörler, 2017 senesinde de geçerli olmaktadır. Bu faktörler ise:
•                 Merkezin teknolojik altyapısı,
•                 Laboratuar koşulları,
•                 Tüp bebek merkezinin başarı oranları (özellikle eve canlı bebek götürme oranının %35’ten fazla olması),
•                 Doktorun deneyimi ve başarı oranı,
•                 Tüp bebek merkezinin hijyen koşulları,
•                 Çiftlere sunulan hizmetler,
•                 Tüp bebek merkezinin bulunduğu il,
•                 Tüp bebek merkezindeki kalifiye eleman oranı olarak sayılabilir.

Tüp bebek fiyatları neye göre değişmektedir?

Tüp bebek fiyatları çifte uygulanan yöntemlere göre değişebilmektedir. Örnek olarak kadına laparoskopi uygulanması gerekiyorsa, tüp bebek fiyatları buna göre belirlenir. Laparoskopi, kısırlık sorunun teşhis ve tedavisi için rahmin ve karın iç organlarının görüntülenmesi işlemidir. Bu işlemde tespit edilen sorunlar, aynı işlemde tedavi edilebilir. Bu sayede tüp bebek tedavisinde başarı şansı artacaktır. Ancak bir çifte laparoskopi uygulaması gerekirken, diğer çift için laparoskopiye ihtiyaç duyulmayabilir. Bu durumda iki çiftin de ödeyeceği miktar değişecektir. Bu sebeple bebek fiyatları merkezden merkeze ilden ile ve hatta ülkeden ülkeye değişebilmektedir. Fiyatların bu kadar farklı olmasında birçok faktör rol oynamaktadır. Tüp bebek merkezlerinde farklı fiyat politikalarının uygulanmasını sebepleri ise:
·        Merkezleri teknolojik altyapısı
·        Uygulanan teknolojik yöntemlerin farklılığı
·        Tüp bebek merkezinin başarı oranları
·        Doktorların tecrübesi
·        Eve canlı bebek götürme oranları gibi faktörlerdir. (advertorial)

Yorumlar

Songül

26.03.2017
Ben 38 ,39 yaşındayım fiyatı kaç olur

Üye OlÜye Girişi