Türbanlı vekil ilk kez konuştu!

 

AKP'li Dalbudak: 'Türkiye'nin özlediği tablo buydu

31.10.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
Başörtüsüyle Meclis'e giren dört milletvekilinden biri olan  AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, ''Türkiye'nin  özlediği tablo buydu'' açıklamasında bulundu.
 
 
14 yıl sonra başörtüsüyle Meclis’e giren milletvekillerinden AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak dört milletvekilinden Nurcan Dalbudak, hiçbir sıkıntı da yaşamadıklarını belirterek, “Kavga gürültü olmadı. O yüzden herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin özlediği tablo buydu” dedi. 
 
Dalbudak, katıldığı Habertürk yayınında değerlendirmelerde bulundu. Hac’tan çok farklı duygularla geldiklerini dile getiren Dalbudak, “Meclis’te de bu şekilde çalışma kararı aldık” diye konuştu. 
 
Hiçbir sıkıntı da yaşamadıklarını vurgulayan Dalbudak, şunları kaydetti: 
 
“Kavga gürültü olmadı. O yüzden herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin özlediği tablo buydu. Avrupa’nın birçok ülkesinden önce seçme seçilme hakkının kazandığı bir ülkeyiz. 
 
Başörtülüler seçme hakkına sahipti ama Meclis’e giremiyordu. Artık başörtülüler de seçilebilir. Toplumun değerlerine, toplumun inancına karşı bir şey yapamazsınız. Toplumda böyle bir sıkıntı yok. Başı açık ve kapalılar beraber. Neden Meclis’te sorun olsun?” (ANKA) 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi