Türk erkek ile Endonezyalı kadının Google Translate evliliği

 

İnternette sosyal medya arkadaşlığı kuran Türk erkek ile Endonezyalı kadın birbirlerinin dillerini bilmedikleri halde Google Translate yardımıyla anlaşıp törenle evlendiler.

19.06.2019
Yazı Boyutu:  
Denizli'de yaşayan Ahmet Kara, internet üzerinden tanıştığı Endonezyalı Nel Mawati ile ortak dil bilmemelerine rağmen 7 ay sosyal medya üzerinden aşk yaşadı. Birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak isteyen çift, Denizli'de yapılan bir düğünle dünyaevine girdi.


Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Ahmet Kara, internet üzerinden Endonezyalı Nel Mawati ile tanıştı. Üstelik, ne Mawati ne de Kara kendi ana dillerinden başka hiçbir dil bilmiyordu. Çift, Google Translate yardımıyla 7 ay boyunca birbirleriyle konuştular.


Kara ve Mawati, geçtiğimiz günlerde bu aşkı taçlandırmak istedi ve evlenme kararı aldı. Geçen ay Endonezya'ya giden Kara, dil bilmemenin sevdaya engel olmadığını söyledi.Ahmet Kara, Endonezyalı Mawati'yle internette başlayıp nikah masasında son bulan öyküsünü şu sözlerle anlattı: "Sosyal medyadan yedi ay tercüme programı aracılığıyla konuştuk. Sonunda Endonezya'ya gitmeye karar verdim. Zor oldu ancak sevdiğim kadını Türkiye'ye getirdim. Evlendik. ''Eşim Türkçe, ben de onun dilini bilmediğim için cep telefonlarımızdaki tercüme programı aracılığıyla konuşabiliyoruz. Ben, Türkçe söylemek istediğimi söylüyorum. Uygulamada Bahasa diline çeviriyor. O da benimle aynı şekilde iletişim kuruyor. Eşim Türkçe kursuna yazılacak. En yakın zamanda Türkçe öğrenecek" diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi