Türk-İş: Asgari ücret 3 bin liranın altında olursa insanları mutlu etmez

 

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Atalay, (Türk-İş) asgari ücretin 3 bin liranın üstünde olması gerektiğini söyledi.

27.12.2020
Yazı Boyutu:  
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılda geçerli olacak asgari ücretin belirleneceği dördüncü ve son toplantısını yarın gerçekleştirecek. Alile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ev sahipliğinde yapılacak toplantı, saat 10.30’da başlayacak.

Yarınki toplantı öncesi Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay bir açıklama yaparak  ilk kez yeni asgari ücretin  net 3 bin liranın üzerinde olması gerektiğini  belirtti. Atalay, "3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir" dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na getirilecek 3 bin liranın altındaki teklifin çalışanları mutlu etmeyeceğini bildirdi.

Atalay, yazılı açıklamasında, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamına dair şu ifadeleri kullandı:

"İşveren ve hükümet, asgari ücret ile ilgili 3 bin liranın altında bir teklif getirmemelidir. Çünkü 3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir." (Kazete)

Üye OlÜye Girişi