Türk Kadınlar Birliği Bornova Şubesi atık değerlendirme kursu açtı.

 

TKB Başkanı kurs öğretmeni oldu

18.07.2004
Yazı Boyutu:  
  Türk Kadınlar Birliği Bornova Şubesi Başkanı Perihan Yılmaz Üzmir'de bir ilki   başardı. Üzmir Ül ‚evre Müdürlüğü'nün atıkları değerlendirme beceri kursunu   geçen yıl başarı ile tamamlayarak eğitimci belgesi alan Yılmaz, başkanlığını   yaptığı derneğin Mevlana Toplum Merkezi'nde açtığı kursta ilk kez öğretmenlik   yaparak, öğrendiklerini kursiyer ev kadınları ile paylaştı.
  Eski Bornova Kaymakamı'nın eşi Mukadder Ekremoğlu'nun çabasıyla kurulan   Mevlana Toplum Merkezi'nde Ulusal Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde   açılan kursa katılan okuma yazma bilmeyen 10 kişilik kadın grubuna yönelik açtıkları altı haftalık atıkları değerlendirme beceri kursunu 7 kadının katıldığını anlatan TKB Şube Başkanı Yılmaz, ilk kez kurs öğretmenliği yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.
Perihan Yılmaz, kursta kadınların bir yandan okuma yazma öğrenirken diğer yandan malzemesi gazete kağıdı, plastik yoğurt kapları, 5 kg'lik yağ tenekeleri, tutkal, pirinç unu, nişasta, eskimiş penye olan atıklardan fotoğraf çerçevesi, saksı, çöp tenekeleri, gibi eşyalar yapmayı öğrenerek bunları, kermeslerde, sergilerde satıp aile bütçelerine destek olmayı öngördüklerini belirterek, kurs malzemelerinin tümünü karşılayan Çevre İl Müdürlüğüne teşekkür etti.


Dernek binalarının uygun olmaması yüzünden kursu Toplum Merkezi'nde açtıklarını ve program yoğunluğu nedeniyle ancak mayıs ayında haftada bir, haziran ayı için de haftada iki gün merkezin kurslara ayrıldığını kaydeden Yılmaz, bu kursların Eylül ayında dernek üyelerine yönelik açılacağını sözlerine ekledi.

<

Üye OlÜye Girişi