Türkiye’nin günlerce konuştuğu ‘tacizci hoca’yla ilgili karar

 

Esenler’de kendisini hoca olarak tanıtarak kadınları taciz ettiği görüntüleri sosyal medyada infial yaratan sahte hoca Burhan Dalgalı'ya, terör örgütü propagandasından verilen ceza geri bırakıldı.

15.04.2021
Yazı Boyutu:  
İstahnbul Esenler’de kendisini hoca olarak tanıtarak kadınları taciz ettiği görüntüleri sosyal medyada infial yaratan sahte hoca Burhan Dalgalı, Terör örgütü propagandası yapma’ suçundan yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaya tutuklu sanık Burhan Dalgalı gelmezken avukatı mahkemede hazır bulundu.

İstanbul Esenler’de kendisini hoca olarak tanıtarak kadınları, evliliklerini kurtarma vaadiyle dolandıran ve bir kadını taciz ederken çekilmiş görüntüleri sosyal medyada infial yaratan sahte hoca Burhan Dalgalı'nın bir de PKK silahlı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan posteri önünde elleri dua eder şekilde çekilmiş ve sosyal medyadan paylaşılan fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

21 Haziran 2015'te bir iftar programında çekilen fotoğraflarının akrabası olan ve hakkında “Terör örgütü üyeliğinden” dava açılan Tuncer Dalgalı tarafından facebook hesabında “HDP ilçe binasında iftar” yazısıyla paylaşılan fotoğraf üzerine 'sahte hoca' Dalgalı  hakkında ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan dava açılmıştı. Açılan davada Dalgalı'nin 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

“O ZAMAN HER ŞEY SÜT LİMANDI”

Dalğali'nin fotoğrafını paylaşan akrabası Tuncer Dalgalı, mahkemede tanık olarak dinlendi. Tanık Tuncer Dalgalı, “Yüz kişiden fazla insanın katıldığı bir iftardı. O zaman çözüm süreci vardı. Her yer süt limandı. Ben de fotoğrafı paylaştım” dedi.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI

Mahkeme heyeti, sanık Burhan Dalgalı'nın terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 10 ay hapsine hükmederek, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına harar verdi. (sözcü)


Üye OlÜye Girişi