Türkiye'nin ilk kalem festivaline büyük ilgi

 

Kalem üreticileri ve kalem tutkunları dü başlayan ve bugün devam eden İstanbul’da Çırağan Sarayı’nda ki Penfest’te bir araya geldi.

03.11.2018
Yazı Boyutu:  
Türkiye’de ilk kez düzenlenen festivalde ünlü markalar özel serilerini koleksiyonerlere ve kalem tutkunlarına sundu. Festivalde ayrıca ünlü kalem işleme ustalarının çalışmaları dikkati çekerken, kurulan Mürekkep Bar’da ise kalemler farklı mürekkep çeşitleriyle denendi.

Dün açılış konuşmalarını Doğan Hızlan ile eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı’nın yaptığı festivalde, Buket Uzuner ve Feridun Andaç ile söyleşiler gerçekleşti. Sonrasında Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek kalemin derin tarihi hakkında bilinmeyenleri anlattı.

KATILIMCI FİRMALAR

Festivale Clairefontaine, Kilk, Manuscript, Colorverse, Sheaffer, Tomoe River, Waldmann, Cross, De Atramentis, E+M, Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, J. Herbin, Kaweco, Lamy, Montblanc, Montegrappa, Namiki, Noodler’s, Parker, rOtring, Visconti, Diplomat, Scrikss, Tibaldi, Twsbi, Pilot, Rhodia ve Waterman gibi ünlü kalem markaları katılıyor.
(Kültürservisi)

Üye OlÜye Girişi