Tutuklu kadın gazeteciden Erdoğan'a mektup

 

Darbe girişiminin ardından tutuklanan gazeteci Lale Kemal (Lalezer Sarıibrahimoğlu), 41 gündür tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Cezaevi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazdı.

10.09.2016
Yazı Boyutu:  
P24'ün aktardığı mektupta, darbelere karşı olduğunu ‘Türk ve dünya kamuoyu' tarafından bilindiğini aktaran Kemal, "Nihai durumda ben zindanda fikirlerim dışarıda uygulanıyor" diye yazdı. 

Lale Kemal (Lalezer Sarıibrahimoğlu 41 gündür tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Cezaevi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazdı.

‘AK PARTİ'NİN ÇABASINA DESTEK VERDİM')

Kemal'in Erdoğan'a mektubu şöyle: 

 Darbelere her zaman karşı çıktığımın gerçeği binlerce yazı ve çeşitli düşünce kuruluşlarına yazdığım raporlar ile gerek Türk gerekse dünya kamuoyunun malumudur. Nitekim AK Parti'nin ilk iktidar döneminde başlattığı askeri vesayettin sonlandırılması ve demokrasinin geliştirilmesi çabasına destek verdim. Kapatılan Zaman gazetesinden 6 gazeteci tutuklandı,  15 Temmuz alçak ve kanlı darbe girişimi sonrası yazdığım yazılarla bu kalkışmayı lanetledim. FETÖ/PDY'nin bu darbeyi gerçekleştirdiğine dair kanıtlar da ortaya çıkmış bulunuyor. (Babam CHP eski parlamenteri ve iki kez darbe mağdurudur.) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası AK Parti iktidarının TSK'yı sivil demokrasi denetimine tabi kılma politikası da benim demokratikleşme öngörülerimin ne kadar isabetli olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Nihai durumda ben zindanda fikirlerim dışarıda uygulanıyor. Zat-ı âlinizin haklı ve haksızı ayırt edeceğine yürekten inanıyorum. Takdir sizindir.


Üye OlÜye Girişi