Tuvaletsiz, banyosuz depoda yaşam savaşı

 

Kocasının 6 çocuğuyla ortada bıraktığı kadın devlet elinin uzanmasını bekliyor

30.05.2015
Yazı Boyutu:  

 

ADANA'da eşinin 6 çocuğu ile ortada bıraktığı 32 yaşındaki Hülya Demir, tuvaleti, banyosu olmayan depoda yaşam savaşı veriyor.

 

Şanlıurfa'dan 14 yıl önce Adana'ya göç eden fırın işçisi 35 yaşındaki Mustafa Demir, sağlık sorunları nedeniyle çalışamayınca evinin kirasını ödeyemedi. Demir, son parasıyla depo kiralayıp eşi Hülya ve en küçüğü 2 en büyüğü ise 12 yaşında olan 6 çocuğu ile eşyalarını buraya taşıdı.

 

 

Tuvaleti ve banyosu olmayan depoda kalan Demir, 2 ay önce de iş aramak için İstanbul'a gitti. Ancak bir daha eşi ve çocuklarını arayıp sormadı. Kocasının bir daha kendisini aramaması üzerine  günlük 40 lira yevmiye ile tarım işçiliği yaparak çocuklarına bakmaya çalışan Hülya Demir, "Tuvaleti, banyosu olmayan depoda yaşam savaşı veriyoruz. Deponun sahibi de akrabamız olmasına rağmen çıkmamızı istiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Eşim de gittiği günden bu yana 2-3 kez arayıp çocuklarını sordu onun dışında 'yeter bıktım artık' diye bizimle ilgilenmiyor. Devletimizin bize sahip çıkmasını istiyorum" dedi.

 

 

 


Üye OlÜye Girişi