Üç yaşındaki çocuğa düğün evinde cinsel saldırı

 

Adana'da sokak düğününde yaşanan cinsel saldırı sonrası çocuk tacizcisi çıplak halde kaçmaya çalışırken düğündekiler tarafından linç edilmek istendi.

12.02.2018
Yazı Boyutu:  
Adana'da sokak düğünü sırasında düğün sahibinin evinde 3 yaşındaki kıza tecavüz etmek isteyen, Sedat K. (20), fark  eden vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Çıplak halde evden çıkıp, sokakta kaçmaya çalışırken yakalanan  şüpheli, sağlık kontrolüne de çarşafa sarılıp getirildi. Eylem yapan mahalleli, ”İdam, İdam”, “Ya ölecek, ya ölecek”  sloganları attı.Cumhuriyet'in haberine göre, olay, Yüreğir ilçesi Güzelevler Mahallesi 1919 Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, komşusunun sokaktaki düğününe  giden Sedat K., bir müddet müzik eşliğinde oynayanları izledikten sonra düğün evine girdi. Burada annesi tarafından  bir odada uyutulan 3 yaşındaki kız çocuğunu gören Sedat K., iddiaya göre odaya girip, kendi üzerindekileri ve  çocuğun kıyafetlerini çıkarttı. Bu sırada düğündeki davetlilerinden bir kişi, tuvalet ihtiyacını gidermek için eve  girdiğinde, Sedat K.’yı üzeri çıplak halde küçük kızın yanında gördü. Evin önünden duran tuğlayı alıp, tekrar eve  giren davetli, Sedat K.’ya saldırdı.

Evden gelen bağırma sesini duyan diğer davetlilerde Sedat K.’ya saldırıp, linç etmek istedi. Şüpheli Sedat K.,  çıplak halde evden kaçıp, sokakta koşmaya başladı. Vatandaşların ve polisin kovaladığı şüpheli, fazla uzaklaşamadan  yakalandı. Küçük kız ise, çağrılan ambulans ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı.

ÇARŞAFA SARILI HALDE GETİRİLDİ

Gözaltına alınan Sedat K., sağlık kontrolüne çarşafa sarılı halde getirildi. Küçük kızın yakınları, zanlının sağlık  kontrolüne getirildiği hastaneye gelerek, saldırmak isteyince polis, Sedat K.’yı arka kapıdan çıkardı. Çevik Kuvvet  polislerinin yoğun güvenlik önlemi altında çelik yelek giydirilerek adliyeye getirilen Sedat K., çıkarıldığı nöbetçi  mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

POLİS MERKEZİNE YÜRÜMEK İSTEDİLER

Taciz mağduru küçük kızın hastanedeki tedavisi devam ederken, yakınları ve komşuları da durumu protesto etmek için  bölgede bulunan polis merkezine yürümek istedi. Mahalleli zanlının idamla cezalandırılması istedi. Eylemde ”İdam,  İdam”, “ Ya ölecek, ya ölecek” sloganları atıldı.  Bir süre zanlı Sedat K. aleyhinde slogan atan grup, daha sonra  olayısız şekilde dağıldı. Küçük kızın tecavüze uğrayıp uğramadığı ise hasteneden gelecek rapor sonucunda kesinlik  kazanacak.

TEK KİŞİLİK HÜCREYE KONULDU

Çocuğun ailesinin aynı sokakta oturan komşusu olduğu ortaya çıkan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandıktan sonra  Adana Kürkçüler Cezaevi’ne konuldu.

Sedat K.’nin diğer mahkumlar tarafından linç edilmemesi ve intihar etmemesi için tek kişilik hücreye konulduğu  öğrenildi. 

BAŞKA BİR CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ

Düğün evinde uyuyan 3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanıp tek kişilik hücreye  kapatılan Sedat K., başka bir ildeki cezaevine nakledildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'cinsel  amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla tutuklanan Sedat K'nin, Adana dışında gönderildiği cezaevi  ise güvenlik gerekçesiyle açıklanmadı.EVE MOLOTOFLA SALDIRDILAR

Düğün evinde uyuyan 3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanıp, il dışında bir  cezaevinde hücreye kapatılan Sedat K.'nin evine, küçük kızın yakınları molotof ve taşla saldırdı. Evi yakmak isteyen  öfkeli yakınlar, polis ekiplerince güçlükle sakinleştirildi. Ekiplerin, Sedat K.'nin evinin önünde 24 saat boyunca  nöbet tutacağı belirtildi.

Ailecek psikolojilerinin bozulduğunu söyleyen küçük kızın teyzesi Semiha Ö., "Yatak odasında, çıplak halde görünce,  başına ekmek tahtasıyla vurduk. Kızımız, ameliyattan çıktı. Tek isteğimiz, bu cani idam edilsin" dedi. Anne Türkan  Ç. ise olayın ardından psikolojik tedaviye alındı. Küçük kızın, ayrıca olay günü gelin ve damat ile dans ederken  çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

'YAPTIĞIMDAN PİŞMANIM'

Öte yandan ayakkabı boyacılığı ve hurdacılık yapan Sedat K., polise verdiği ifadesinde, "Ben davetli olmadığım halde  düğüne gittim. Bu sırada alkollüydüm. Odada bizden başka kimse yoktu. Olayı gerçekleştirdim. Kız, olay sırasında  ağlıyordu. Bu sırada başkaları, odaya girdi ve beni dışarı çıkarıp, karakola götürdüler. Yaptığımdan pişmanım" dedi.

 

Üye OlÜye Girişi