Uğur Dündar: Moderatörlük yapmamamın nedeni 'baskı değil, kutuplaşma'

 

Gazeteci Uğur Dündar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım'ın bir araya geleceği programda moderatörlük yapmamasının 'baskı'yla ilgili olmadığını söyledi, kararının tek nedeninin ülkedeki kutuplaşma olduğunu kaydetti.

9.06.2019
Yazı Boyutu:  
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları AK Partili Binali Yıldırım ile CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu biraraya getirecek tartışma programı için hazırlıklar sürerken, moderatörün kim olacağı ise henüz belli değil.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, CHP'li rakibi Ekrem İmamoğlu ile gerçekleştireceği ortak yayında moderatörlük yapmayacağını açıklayan gazeteci Uğur Dündar'ın kararına ilişkin, "Umarım bu kararda 'birilerinin' baskısı etkili olmamıştır" ifadesini kullanmıştı.


Uğur Bey’in kararına üzüldüm. "Adaylar ve demokrasi zarar görür" diyor. Ne gibi bir zarar, anlamadım! O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda "birilerinin" baskısı etkili olmamıştır.


Yıldırım’ın ismini gündeme getirdiği duayen gazeteci Uğur Dündar ise kendisi üzerinden bir yıpratma kampanyası yürütülebileceği gerekçesiyle moderatörlük yapmayacağını açıkladı.

Kendisine baskı yapıldığı iddialarını yalanlayan Dündar, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Baskı yapıldığı ve o nedenle moderatörlükten vazgeçtiğime yönelik spekülasyonlar dolaşıyor. Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam. Ayrıca kimseden de asla böyle bir girişim gelmedi.Üye OlÜye Girişi