Üniversitelerde uzaktan eğitim 23 Mart'ta başlıyor

 

YÖK Başkanı Saraç teknik donanıma sahip üniversitelerde uzaktan eğitimin 23 Mart'ta başlayacağını açıkladı.

18.03.2020
Yazı Boyutu:  
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak" açıklamasında bulundu. Vize sınavları ertelenecek mi sorusuna ise Saraç, "Online sınav olup olmayacağına üniversiteler karar verecek" dedi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, düzenlediği basın toplantısında gazetecilere uzaktan eğitim uygulamasına ilişkin sorularını yanıtladı.

YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklamada, "23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak. Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart'ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır. Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz" dedi.

VİZE SINAVLARI ERTELENECEK Mİ? 

YÖK Başkanı Saraç, vize sınavları ertelenecek mi sorusuna, "Üniversiteler karar verecek. Online sınav olup olmayacağına üniversiteler karar verecek. Online yapabilirler ama şeffaf ve denetelenebilir nitelikte olmasını istiyoruz" dedi. (Ajanslar)

Üye OlÜye Girişi