Ünlü söz yazarı yaşamını yitirdi

 

Akciğer kanseriyle mücadele eden Atilla Özdemiroğlu, bu sabah yaşama gözlerini yumdu

20.04.2016
Yazı Boyutu:  
Ünlü söz yazarı müzisyen Atilla Özdemiroğlu'ndan bu sabah acı bir haber geldi. Bir süredir akciğer kanseriyle mücadele eden Atilla Özdemiroğlu sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Attila Özdemiroğlu'nun vefat etmesi sanat dünyasını yasa boğdu.

Atilla Özdemiroğlu'nun Gayrettepe’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde saat 09.30'da çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. Attila Özdemiroğlu 73 yaşındaydı.

Usta sanatçının pazar günü hastaneye yatırıldığı öğrenildi. Attila Özdemiroğlu'nun ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. 

Özdemiroğlu, Züğürt Ağa, Muhsin Bey, Adı Vasfiye, Ağır Roman gibi Türk sinema tarihine damga vuran birçok filmin unutulmaz müziklerini de hazırlamıştı.

HASTANEDEN İLK AÇIKLAMA: AİLE SÖZLÜ AÇIKLAMA İSTEMEDİ

Atilla Özdemiroğlu geçtiğimiz pazar günü kaldırıldığı Florence Nightingale Hastanesi'nde bu sabah hayatını kaybetti. Hastane adına yazılı bir basın açıklaması yapan Dr. Okan Özçeker açıklamada şunları söyledi:

Ünlü söz yazarı ve bestekar sayın Mehmet Atilla Özdemiroğlu, 2014 yılından beri yakalandığı akciğer kanseri nedeniyle hastanemiz yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteyken çoklu organ yetmezliğiyle doktorlarımızın yaptığı tüm tıbbi müdahalelere rağmen, 20.04.2016 tarihinde saat 09.30 'da hayatını kaybetmiştir.

Özdemiroğlu ailesinin sözlü basın açıklaması yapılmasını kabul etmemesi hassasiyetiyle yazılı basın bildirisi uygun görülmüştür.
Atilla Özdemiroğlu 'na Allah'tan rahmet diliyorum.önemli bir müzik adamını daha kaybettik. Çok üzgünüm.

ATTİLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

5 Ocak 1943 tarihinde Ankara'da doğan Özdemiroğlu, uzun yıllardır müzik dünyasında besteci ve aranjör olarak çalıştı. Türkiye'nin en ünlü isimlerinin birlikte çalıştığı Özdemiroğlu, 7 Altın Portakal Ödülü sahibidir. 1995 yılında Hepgül Hepbir ile evlenen ve dört çocuk babası olan ünlü sanatçının müziğe ilgisi çocuk yaşta müzik aletleri çalmasıyla başladı ve Ankara Atatürk Lisesi'nde öğrenciyken müzik topluluklarına ve etkinliklere katıldı.

1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına giren Özdemiroğlu, bundan sonra da çeşitli orkestralarda görev aldı.

1975 yılından itibaren 7 kere Eurovision için Türkiye'yi temsil eden bestelere imza atan Özdemiroğlu, tiyatro oyunlarında ve bir sürü filmde de görev aldı.

Üye OlÜye Girişi