Urla kaymakamına 'villa' ödülü

 

Urla Kaymakamı Şehmuz Günaydın Kastamonu Valiliği'ne atandı

23.05.2014
Yazı Boyutu:  
 
17 Aralık sonrası 1. derecede sit alanında Başbakan Erdoğan'ın da sahibi olduğu iddia edilen  villalarla gündeme gelen Urla Kaymakamı Şehmuz Günaydın, Valilik Kararnamesine göre Kastamonu Valisi oldu.
 
Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararnameye göre, 12 ilin valisi merkeze alınırken, 31 ili kapsayan görev değişikliği yapıldı.
 
DİKKAT ÇEKEN ATAMA
 
Türkiye'yi sarsan ve gündemi çok uzun süre meşgul eden 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından, İzmir'in Urla İlçesi'ne bağlı Zeytineli Köyü sınırları içindeki Hacılar Koyu'nda tartışma konusu villalarla gündeme gelen Urla Kaymakamı Şehmuz Günaydın’ın, Kastamonu Valiliği’ne atanması ise dikkat çekti.
 
ŞEHMUZ GÜNAYDIN KİMDİR?
 
1966 yılında Batman Gercüş’te doğdu. İlköğretim ve lise tahsilini Batmanda yaptı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 1989 yılında Hatay Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Burdur Yeşilova, Niğde Ulukışla Kaymakam Vekilliği yaptı. Daha sonra Kırıkkale Sulakyurt, Ordu Gürgentepe Kaymakamlığı, Bitlis ve Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Samsun Alaçam Kaymakamlığı, Muğla Yatağan Kaymakamlığı ve Aydın Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu halen İzmir Urla Kaymakamı olarak görevini yürütmekte olup evli 3 çocuk babasıdır.

Üye OlÜye Girişi