Urla ya Sualtı Arkeoloji Müzesi

 

Tarih, doğa ve deniz... Urla yı anlatan üç anlamlı kelime... Urla tarihinden gelen mirasını artık sergileme imkanına kavuşuyor

22.01.2010
Yazı Boyutu:  

urla_belediye_baskani.jpgİzmir in Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Urla ya çok kısa zamanda bir "Sualtı Arkeoloji Müzesi" kazandıracaklarını söyledi.

 Başkan Karaosmanoğlu, "Urla’da çıkartılan tarihi eserlerin Manisa ve İzmir müzelerinde sergileniyor olması bizim için bir kayıptı. Eksik olan müze açığımızı gidermek için belediye imkanları ile satın alınan eski Tekel Binası Sualtı Arkeoloji Müzesi yapılmak üzere Ankara Üniversitesi’ne tahsisi yapıldı" dedi.

 Başkan Karaosmanoğlu, Urla nın gelecek vizyonunu “yatçılık, atçılık, şarapçılık"... olarak açıklarken,Urla ya yeni iki yat limanı kazandıracaklarını belirterek "Urla, güzel denizi ve sahiliyle turizmden hak ettiği payı alamıyor. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. İki adet yeni yat limanıyla bu eksikliği gidermeye çalışacağız. Urla adını aynı zamanda şarapçılık sektöründe de daha sık duymaya başlayacağız" dedi.

MEYDAN PROJESİ URLA NIN PRESTİJİ OLACAK
 CHP’li Belediye Başkanı ayrıca, Meydan Projesi yle Urla nın çehresinin değişeceğini kaydederek bu yaz başında Meydan Projesi nin otoparkı hizmet vermeye başlayacağını ve yıl sonu itibariyle de projenin bitmiş olacağını sözlerine ekledi.


Üye OlÜye Girişi