'Uyumaya gitmiyorum' dediği Meclis'te uyudu

 

AKP'nin türkücü vekili, Uğur Işılak, Meclis'e üçüncü gelişinde uyuyakaldı

29.07.2015
Yazı Boyutu:  
 
AKP'nin türkücü Milletvekili Uğur Işılak, Meclis'e üçüncü gelişinde uyuyakaldı. Işılak, daha önce verdiği bir röportajda "Meclis'e uyumaya gitmiyorum" demişti
 
 
 Meclis Genel Kurulu yaşanan terör olaylarının ardından olağanüstü toplandı. Genel Kurul’a daha önce yemin  töreni ve Meclis Başkanı seçimi için gelen Ak Parti’nin yeni milletvekili Uğur Işılak salonda uyuyakaldı.
 
Işılak, daha önce Türkiye Gazetesi'ne verdiği röportajda Meclis'e uyumaya gitmiyorum demişti.
 
 
İşte röportajın o bölümü:
 
* Meclis'te ne yapacaksınız? Kişisel projeleriniz var mı?
 
Meclis'e uyumaya gitmiyorum. Belli hayallerle gidiyorum. Sanat adamının sanatsal endişeleri vardır tabii ki. Tasavvur olarak da sanatsal ve medeniyet tasavvuru olabilir. Bunları gerçekleştirmek için gidiyoruz. Bir sanatkâr duyarlılığıyla inşallah bütün sanatçıların taleplerini en üste iletmek vazifem olacak. Sadece iletmekle kalmayıp makul projelerin gerçekleşmesine vesile olacak nitelikte çalışmalar yapmak üzere oraya gidiyoruz. Asıl hedef, yeni bir medeniyet ve sanat algısını oluşturmak. Son 50 yıl içerisinde kültürel, tarihî, geleneksel yapımızı taşıyan sanat eserlerine çok fazla rastlamak mümkün değil.  Yurt dışında dizilerimiz izleniyor. Dilimizi öğrenenler oluyor bu vesileyle. Bunlar bizi mutlu ediyor ancak üzen tarafı da var. Kültürümüz ve tarihimiz yanlış yansıyabiliyor. Dizi ve sinema sektöründe, müzik ve tiyatro alanında çok şeyler yapabilmemiz lazım. En azından nitelikli ve derdi olan insanlara yol açmak lazım. İnşallah göreve geldikten sonra bu kapıları aralamak için var olacağız.(RADİKAL)
 
 
 

Üye OlÜye Girişi