Vali yardımcısı dehşet saçtı: Annesini ve kardeşini öldürdü

 

Hatay Vali Yardımcısı olan Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı insani yardım koordinatörlüğü görevini yürüten Tolga Polat, Adana'da avukat kardeşi Altuğ Polat ve annesi İkbal Polat'ı öldürdü. Katil zanlısı Polat cinayet sonrası gözaltına alındı.

11.08.2020
Yazı Boyutu:  
Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, tartıştığı annesi İkbal Polat ile  avukat kardeşi Altuğ Polat'ı tabancayla vurarak öldürdü.  Katil zanlısı Tolga Polat'ın cinaye sonrası yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Olay,bu gece saat 22.30 sıralarında Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Kurtuluş Mahallesi 64004 Sokak'ta meydana geldi.

İddiaya göre, Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, Adana'da annesi ve kardeşinin oturduğu apartmana geldi. Polat, bir süre sonra annesi ve kardeşiyle bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı.

Tartışmanın kısa sürede büyümesi Polat belinden çıkardığı tabanca ile önce annesi İkbal Polat'a ardından da avukat kardeşi Altuğ Polat'a ateş açtı.

Silah sesini duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Altuğ Polat ile annesi İkbal Polat'ın hayatını kaybettiği saptandı.


Tolga Polat'ın olayın ardından kaçtığı ileri sürüldü.  Ancak katil zanlısı Polat'ın daha sonra gözaltına alındığı bildirildi. 

Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. (Ajanslar) 
 
 

Üye OlÜye Girişi