'Varsın inadına dekolte, diye feveran etsinler'

 

Erdoğan, inacına bağlı nesiller yetiştirmeye devam edeceklerini söyledi

26.02.2015
Yazı Boyutu:  

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Varsın inadına dekolte, inadına mini etek diye feveran etsinler, biz inancına, tarihine bağlı nesiller, düşünen tartışan gençler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV yurtlarının toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada dekolte giyinmek, mini etek giymek isteyenler için “feveran ediyorlar” ifadesini kullandı:
 
“Varsın onlar kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler, inadına dekolte inadına mini etek diye feveran etsinler, biz TÜRGEV ile diğer vakıflarımızla, derneklerimizle birlikte inancına, tarihine bağlı nesiller, düşünen tartışan gençler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”
 
Erdoğan, ayrıca “paralel yapı” dediği Gülen Cemaati ve “darbe girişimi” olarak yorumladığı 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında da konuştu.
 
17-25 ARALIK  VE TÜRGEV
 
“TÜRGEV 17-25 Aralık darbe teşebbüsünün en önemli hedeflerinden biriydi. Dikkat ederseniz Türkiye'nin ne kadar milli kurumu, projesi varsa hepsiyle birlikte TÜRGEV de hedef alınmıştı.
 
“Halk Bank'tan ne istedilerse, küresel projelerden niçin rahatsız oldularsa, TÜRGEV'in üzerine de aynı rahatsızlığı yaşadılar. TÜRGEV vatanına bağlı gençler yetiştirmek istiyor. Bunu hazmedemediler.
 
MAARİF VAKFI
 
“Şimdi yurt dışındaki okullar için MEB öncülüğünde ama tamamen sivil yapıya sahip bir Maarif Vakfı adıyla vakıf kuruluyor.
 
“Oralardaki eğitim hizmetlerini artık bu vakıf yürütecek. Yurt dışında acaba ne olacak sorusu cevabını buluyor.
 
İNANÇ VE DEKOLTE
 
“Varsın onlar kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler, inadına dekolte inadına mini etek diye feveran etsinler…
 
“Biz TÜRGEV ile diğer vakıflarımızla derneklerimizle birlikte inancına tarihine bağlı nesiller düşünen tartışan gençler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.
 
GÜLEN İÇİN YAKALAMA KARARI
 
“Şu anda Pensilvanya'nın ikinci yakalama emri çıktı. Ne oluyor? Nereye gidiyor bu iş? Şimdi 17-25 Aralığın sırları ortaya çıkmaya başladı görüyoruz.
 
“Türkiye'de kendilerine yol arkadaşlığı yapanlardan da boşuna medet ummasınlar. Millet onlara bu ülkenin yönetimini teslim etmez.” 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi