Vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ diyen kaymakam Vali yardımcısı yapıldı

 

Konya’da topraklarının kamulaştırılmasına karşı çıkan vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ diyen ve büyük tepki çeken Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu’na ödül gibi ceza geldi.

14.07.2020
Yazı Boyutu:  
Konya'nın Ilgın ilçesine bağlı Çavuşcugöl Mahallesi'nde açılması planlanan kömür ocağı için tarlalarının kamulaştırılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, 11 Temmuz’da karayolunu trafiğe kapattı.

MAHALLELİ KAYMAKAM'I YUHALADI

Eylemlerini sonlandırmaları için bölge halkıyla görüşen Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, bir vatandaşa "Terbiyesizlik yapma lan" diye çıkıştı. Bunun üzerine bölge halkı kaymakamın sert tavrını yuhalayarak protesto etti. Tepkiler üzerine Kadiroğlu'nun bölgeden ayrılmak istedi, aracına gittiği sırada ise jandarma ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu görevden alındı!

ÖDÜL GİBİ CEZA

Olayın ardından Konya Valiliği, Kaymakam Kadiroğlu'nun Valilik emrine alındığını, yerine ise geçici olarak Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın'ın görevlendirildiğini açıklamıştı.Son olarak dün gece yayımlanan atama kararnamesiyle Kadiroğlu'na ödül gibi ceza verildiği ortaya çıktı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Görev yeri değiştirilen mülki amirler arasında Yunus Fatih Kadiroğlu'nun da bulunması dikkat çekti. (Yeniçağ)
Üye OlÜye Girişi