Vicdansızlık: Engellinin aracındaki aküyü çaldılar

 

Gaziantep'in Şehitkamil İlçesinde oturan bedensel engelli Sedat Yıldırım'ın akülü engelli aracındaki aküyü çalan hırsızlar bu kadar da olmaz dedirtti.

06.04.2019
Yazı Boyutu:  
Gaziantep'in Şehitkamil İlçesi’nde yaşayan bedensel engelli Sedat Yıldırım, engelli aracının aküsünün çalınması nedeniyle zor günler geçirirken, bu vicdansızlığı yapanların bulunarak cezalandırılmasını istiyor. Hayatının şokunu yaşadığını söyleyen talihsiz vatandaş, "Bu akü olmazsa bu araç bir işe yaramaz, kolumu, kanadımı kırdılar benim" dedi.Edinilen bilgiye göre engelli vatandaşın yaşadığı apartmanın içine giren hırsızlar, Yıldırım’ın dairesinin önünde duran akülü aracının aküsünü çaldı. Sabah çarşıya çıkmak için kapısını açtığında aracının aküsünün çalındığını gören Yıldırım, hayatının şokunu yaşadı. Eşinin ve kendisinin engelli olduğunu söyleyen, engelli aracının kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan ve “Kolum, kanadım kırıldı” diyen Yıldırım yetkililerden yardım bekliyor.

Hırsızların çaldıkları akünün özel bir akü olduğunu ve  başka araçlarda kullanılamayacağını belirten Sedat Yıldırım, "Kim çaldıysa geri getirsin, bu akü çalanın işine yaramaz. Hurdacıya satmak için böyle bir şey çalmasınlar, yazık. Y yetkililerden ve özellikle Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’ndan yardım bekliyorum. Bu araç benim için çok önemli. Bu araç aküsüz hiçbir anlam ifade etmiyor. Allah rızası için destek ve yardım bekliyorum. Bu hırsızların bulunup cezalandırılmasını bekliyorum” diye konuştu. 

Yeni bir engelli aracı aküsünün fiyatı gücüne göre 450- 850 lira arasında değişiyor.(Sözcü)

Üye OlÜye Girişi